Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Akdeniz
 3. Antalya

Antalya Köprüçay'da Rafting Heyecanı

Antalya Köprüçay'da Rafting Heyecanı

KÖPRÜÇAY’DA RAFTING
Toros Dağları’ndan doğarak doğa harikası kanyonlardan geçen Köprüçay, Serik’in güneyinden Akdeniz’e dökülüyor. İki tarafı dik, çıkılması hemen hemen imkansız olan kanyonlardaki yeraltı suları ile beslenen Köprüçay, Türkiye’nin en güzel doğal alanlarından birisi. Rafting yapanlar Oluk Köprü’nün yaklaşık 100 metre alt tarafında, suyun durgun olduğu ve nehrin cep yaptığı alandan başlayarak; özellikle amatörlerin kürek çekme tekniğine uyum sağlamaları için akıntıya karşı yol alarak Oluk Köprü’ye varıyor. Amatörler genellikle Oluk Köprü’den, profesyoneller ise dilerlerse, başlangıç noktası yakınındaki çağlayandan veya Oluk Köprü’den kanyona girip daha ileriden dönerek, parkura başlayabilir. Başlangıç noktasının hemen altında yer alan çağlayandan sonra devam eden parkur 2-3 zorluk derecesinde. Parkur boyunca sık sık karşılaşılan çağlayanların oluşturduğu güzel peyzaj, parkura heyecan katıyor.

Yaklaşık 10 kilometre süren yolculuk sonrası Beşkonak’ın ilerisindeki beton köprüye ulaşılıyor. Amatör sporcular için parkurun beton köprüden hemen önce sonuçlandırılması öneriliyor. Ancak profesyonel sporcular beton köprüden sonraki ilk kanyona girebiliyorlar. İkinci kanyona kesinlikle girilmemeli. Bu kanyondan akarsu bazı kısımlarda kayaların altında kayboluyor ve biraz ileride tekrar çıkıyor. Yaklaşık 3 kilometre süren birinci kanyonun bitiminde sol taraftan yürüyerek asfalt yola ulaşılabiliyor.

RAFTING
Sıcak havada serin bir tatil yapmanın yolu, Dimçay yakınındaki kanyonlarda raftingten geçiyor. Tehlikeyi ve eğlenceyi seviyorsanız, bu fırsatı kaçırmayın.

Alraft Rafting & Riding Club         
Tel: 0242 513 91 55

Medraft
Tel: 0242 248 00 83

Medrat Tourism
Tel: 0242 248 00 83


  Adrenalin, Antalya
 • Antalya'nın dalış noktaları

  07.07.2015
 • ALANYA, DOĞA SPORLARI CENNETİ

  Alanya, doğası ve iklimiyle Türkiye’nin en önemli doğa sporları merkezlerinden biri.
  25.06.2015
 • Dalış Noktaları, Antalya

  Antalya Yat Limanı’nın 1 km açığında, şamandıranın altında yatan batık, 1942 yılında savaş sırasında batırılan “San Didier” adlı Fransız savaş gemisine ait.
  28.07.2015
 • HEYECANI HİSSET!

  Antalya; adrenalin tutkunlarının beklentilerine karşılık verecek nitelikte bir bölge.
  25.06.2015
 • Heyecanı Hisset! Antalya

  Akdeniz Bölgesi, özellikle de Antalya; adrenalin tutkunlarının beklentilerine karşılık verecek nitelikte bir bölge.
  28.07.2015
Popüler Yerler