Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Akdeniz
  3. Antalya

Dalış Noktaları, Antalya

Dalış Noktaları, Antalya

Fransız (Sosyete) Batığı

Antalya Yat Limanı’nın 1 km açığında, şamandıranın altında yatan batık, 1942 yılında savaş sırasında batırılan “San Didier” adlı Fransız savaş gemisine ait. Bugün üzerinde pek bir şeyin kalmadığı batık yine de dalgıçlarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Dalış yapabilmek için Antalya Valiliği ve Deniz Polisi Şube Müdürlüğünden izin almak gerekiyor.

Falezler

Antalya’nın iki büyük plajı olan Lara ve Konyaaltı arasında kalan bölge, karadan dalış için elverişli noktalara sahip. Falez oluşumları 14 metreden 25 metre derinliğe kadar iniyor. İlk 20 metre ilgi çekici. Giriş kolaylığı açısından tercih edilen yerlerden biri Konyaaltı plajına inen varyantın altı. Bu bölgede kayalık kesim 25 metreye kadar iniyor ve suyun altında falezleri ve üzerindeki canlı yaşamını görmeye olanak veriyor.

 

Sıçan Adası

Antalya limanına birkaç kilometre uzaklıkta olan bu küçük ada dalgıçların ilgisini çeken diğer bir bölge. Sahile bakan batı yakası sığ bir derinliğe sahip olup (maksimum 8 metre) dip yapısı genelde kumlu. En ilgi çekici bölümü kuzeydoğu yakası ve kayalık dip yapısı 22 metreye kadar iniyor. Aynı zamanda doğusunda ufak bir mağaranın olması, dalıcılara hoş bir sürpriz yapıyor.

 

 


Popüler Yerler