Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. İç Anadolu
  3. Kapadokya - Nevşehir
  4. Nevşehir

KAPADOKYA’DA ADRENALİN

KAPADOKYA’DA ADRENALİN

Kapadokya’nın sıradışı coğrafyası adrenalin tutkunları için bir cennet. İster balonla gezin, ister peri bacaların masalsı dünyasında bisikletle... Hatta yamaç paraşütü, jeep safari, atla doğa yürüyüşü, trekking ve karda raketle yürüyüş de seçenekleriniz arasında... Masallar ülkesinde heyecan dorukta!


Balon Turu
Kapadokya’ya geldiyseniz bir balon turu yapmadan bölgeden ayrılmayın. Büyüleyici vadilerin ve gizemli peri bacaların üzerinden balonla bir Kapadokya turu sözcüklerle anlatılır gibi değil. Kapadokya’nın nefes gezen güzellikleri, bir saate yakın süren balonla gezide doruğa çıkıyor. 5-6 kişilik balonlar 300-400 metreye kadar yükselebiliyor.

 

Masallar Ülkesinde Yürüyüş
Kapadokya’nın bir başka yanı da trekking turlarına olanak vermesi. Hayaller ülkesinde trekking, katılanlara, çağlar öncesinin serüvenci ruhunu yaşatıyor. Kapadokya, volkanik yapısı, kayalar içine oyulmuş evleri, peribacaları ve çevredeki konaklama ve kamp olanaklarıyla unutulmaz bir trekking parkuru sunuyor.  Kışın Kapadokya’nın karlarla kaplı doğasında raketlerle kar yürüyüşleri düzenleniyor. 

 

Pedala Kuvvet!
Bölgede bisiklet kullanmayı sevenler için bisiklet turları düzenleniyor. Bu sayede hem Kapadokya’nın doğal güzellikleri keşfedilmekte hem de spor yapmanın keyfi yaşanıyor. Deneyimli rehberler eşliğinde yapılan bisiklet turları için çeşitli güzergahlar mevcut.

 

Jeep Safari de Var!
Bölgede, özelikle peri bacalarının arasındaki patikalarda jeep safari düzenleniyor. 


Popüler Yerler