Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Akdeniz
  3. Antalya
  4. Serik

Serik'te Akarsu Sporları

Rafting

Raft adı verilen küçük botlarla yapılan rafting, akarsu sporlarının en çok ilgi gören dalıdır. Daha önceleri askeri amaçlarla kullanılan bu botlar zaman içinde sportif amaçlı kullanılmaya başlanmış ve rafting sporu ortaya çıkmıştır. 6 veya 8 kişilik botlarda sporcuların hepsi kürek çekerler. Botun en arkasında ise deneyimli bir rafting sporcusu olan rehber oturur ve diğer sporcuları yönlendirir. Raftingin sporunun amacı kişilerin üzerinde bulunduğu raftı kürekler yardımıyla yönlendirerek botu devirmeden turu tamamlamaktır. Türkiye rafting için son derece uygun akarsulara sahiptir. Özellikle bahar aylarında dağlardaki karların erimesi ile birlikte akarsuların akış hızı artar ve rafting sporu açısından ideal bir ortam sağlar. Türkiye'nin en çok tercih edilen rafting parkurlarından biri Köprüçay Irmağı'dır.

Rafting sporu yapılabilen her yörede rafting turları düzenleyen şirketler vardır. Bu turları düzenleyenler sporcuların ihtiyacı olan ekipmanı da sağlamaktadırlar. 

 

Kano

Antalya'nın Serik ilçesi sınırları içerisinde bulunan Boğazak Çayında yapılan kano turları, yerli ve yabancı tatilcilerin ilgi odağı haline gelmiştir. Daha çok Avrupalı turistlerin rağbet ettiği kano turları; önce kürek çekme ve kanoda denge eğitimi ile başlamaktadır. Bu eğitimi alan yerli ve yabancı turistler, rehberler eşliğinde ilçemiz Belkıs beldesi girişinde bulunan Aspendos Köprüsü önünden çift kişilik kanolarla heyecanlı ve eğlenceli tura başlamaktadırlar. Eğlenceli yüzme molaları da verilen turlar denize kadar devam etmektedir.Nehir çevresinin sürekli değişen manzarası ve üzerinde barındırdığı bitki örtüsü de kano turuna katılanları cezp etmektedir. 


Popüler Yerler