Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Ege
  3. İzmir
  4. Selçuk

Artemis Minyatürlerinden Meryem Ana’ya...

Çarşıda yer alan 1860 yılında İngilizler tarafından inşaa edilen Selçuk İstasyonu’ndaki çay bahçesinde çayınızı yudumlayabilir, cuma günleri kurulan semt pazarından yöresel yiyecekler alıp, alışveriş yapabilirsiniz.

Efes, Selçuk ve çevresinde alışveriş için çok sayıda seçenek mevcut. Efes antik kentinin yakınlarındaki tezgahlarda satılan bin bir çeşit hediyelik eşyadan gönlünüze göre seçim yapabilirsiniz. Neredeyse yok yok. İster Antik Tiyatro’nun, Artemis heykelinin, Celcus kitaplığının, St Jean kilisesinin minyatür biblolarından alın, ister mayodan, tişörte, şapkaya, takıya kadar gereksinim duyduğunuz her tür eşyayı. Efes antik kentine ait her tür tanıtıcı kitap, broşür ve kartpostal da bu çok renkli tezgahlarda satılıyor.

Selçuk çarşısı ise birbirinden canlı halı ve kilimleriyle bir renk şöleni sunuyor. Halıların yanı sıra Türkiye’nin her yöresinden getirilmiş hediyelik eşyaları burada bulmak mümkün. Daha yöresel renkler arıyorsanız köy kadınlarının kendi el emekleri ile hazırladıkları dantelleri, iğne oyaları ve çorapları mutlaka görün.Beğeneceksiniz...


Popüler Yerler