Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Ege
  3. Muğla
  4. Köyceğiz

Dokuma Sanatının İncelikli Örnekleri

Pazartesileri Köyceğiz'de, cumaları Ortaca'da,cumartesileri Dalyan'da kurulan pazarlarda yöresel dokumalar ilginizi çekebilir. Çevre köylerde yaşayanlar kendi ürettikleri yiyecekleri de satıyorlar. Bölge mahsulü zeytinyağı, kekik suyu ve çam balı da satın alabileceğiniz ürünler arasında. 

Dalyan'da müzikli barların ve cafelerin bulunduğu sokaklarda, turistik eşya dükkanları ile tezgahlara sıkça rastlanıyor. Bölgenin sembolü olan kaplumbağa maskot ve bibloların yanı sıra, Ortaca yöresinde, "döven" adlı tezgahlarda pamuk ve yün ipliklerle dokunan ehram ve bürümcükler, farklı ipliklerle çalışılan dantel, boncuk oyası gibi el işlemeleri sergileniyor.   

İsterseniz balık ürünlerini Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi'nden ve balıkçılardan çipura, levrek, yılanbalığını alıp evinize götürebilirsiniz. Tabii ki aracınızda soğutma sistemi varsa.  

Ancak özellikle mumlanmış balık havyarı ve narenciye balı almayı unutmayın. Cumartesi günleri kurulan pazarda bir tür sarmaşık olan Silcan otlarını ve deniz börülcesi Geren'i de bulabilirsiniz.


Popüler Yerler