Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Ege
  3. Muğla
  4. Bodrum

Otantik ürünlerden seçkin markalara...

Otantik ürünlerden seçkin markalara...

Bodrum el sanatları açısından çok gelişmiş bir tatil yöresi. Deri giysilerden Bodrum işi dokumalara, nazar boncuklarından gümüş takılara, iğne oyalarından dekoratif eşyalara kadar pek çok malzemeyi Bodrum çarsısından edinebilirsiniz. Ayrıca Bodrumlu ustaların maharetli ellerinde şekillenen Bodrum işi deri sandaletler de dünyaca ünlü.

Bodrum merkez ve koylarında haftanın altı günü kurulan yöresel pazarlar da Ege’ye özgü sebze, meyve ve otlardan tutun da ev eşyalarına, hediyeliklere kadar pek çok eşyayı bulmak mümkün. Yüzde yüz el dokuması Milas kumaşları ile bunlardan yapılmış örtü ve perdeler, el boyaması batik işi giysi ve dekoratif dokumalar bu pazarlarda satılıyor.

Bodrum’un diğer tatil yörelerinden farkı, yerel pazarlardan ve mağazalardan edineceğiniz otantik ürünlerin yanı sıra Midtown, Oasis, Avenue Bodrum gibi modern alışveriş merkezlerinden büyük kentlerde bulabileceğiniz her tür markaya da ulaşma şansı yaratması. Bodrum süngeri de yöreye özgü diğer ürünlerden. Romanlara, filmlere konu olan çilekeş sünger avcılarının denizin derinliklerinden zorluklarla çıkardıkları süngerler ve diğer deniz kabukları da Bodrum kokusunu evlerinize taşıyacak.

 

SEMT PAZARLARI

Milas - Salı, Mumcular - Pazar, Turgutreis - Cumartesi, Bitez - Perşembe, Ortakent - Çarşamba


Popüler Yerler