Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Marmara
  3. İstanbul

Gece Hayatı, İstanbul

Dünyanın en önemli metropellerinden olan İstanbul’da eğlence 24 saat hız kesmeden devam eder.

 

Nüfusu resmi rakamlara göre 12 milyon, gayriresmi tahminlere göre 18 milyonu bulan İstanbul’da her sınıftan, her kültürden ve her memleketten insan yaşar. Sosyal yapının bu kozmopolitliği doğal olarak eğlence hayatına da yansımaktadır. Türkü barlardan ultra lüks gece kulüplerine, elektronik müziğin ritimlerinin sardığı dev partilerden rock barlara kadar onlarca farklı alternatif vardır şehrin gece hayatında. Üstelik gece hayatının sınırı da yoktur, sabahın ilk saatlerinde bile birçok cadde ve sokak aralarında müzik sesi duyulur. Özellikle haftasonları İstanbulların eğlence ihtiyacı doruk noktasına ulaşır. Eğlenmeye çıkanlar öylesine bir kalabalık oluşturur ki, gece yarısından sonra şehrin diğer yakasına geçmek isteyenler gündüzün en kalabalık saatlerindeki gibi uzunca bir araç trafiğiyle karşılaşabilir.

İstanbul da eğlence mekanları arasında markalaşmış semtler ve mekanlar vardır. Taksim ve Beyoğlu, Etiler, Ortaköy ve Kuruçeşme Avrupa yakasında öne çıkan semtlerdir. Asya yakasında ise Kadıköy ve Bağdat Caddesi eğlencenin nabzının attığı yerlerdir.

 

   

 


    Etkinlik, İstanbul
  • Yıl Boyu İstanbul

    Kentin önemli semt ve meydanlarının süslenerek çeşitli konser ve gösteriler için düzenlendiği yılın ilk günü, aynı zamanda resmi tatil günü…
    15.07.2015
Popüler Yerler