Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Marmara
  3. İstanbul

Yıl Boyu İstanbul

Yıl Boyu İstanbul

OCAK

1 Ocak: Kentin önemli semt ve meydanlarının süslenerek çeşitli konser ve gösteriler için düzenlendiği yılın ilk günü, aynı zamanda resmi tatil günü…

 

ŞUBAT

IF İstanbul: Şubat ayının ikinci yarısında başlayan AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali sinemaseverleri sıradışı yapımlarla buluşturuyor. Festival ayın bitiminde sona eriyor.

AFM sinemaları

 

MART

Dağ Filmleri Festivali: FilmSAN Vakfı ve Doğa Aktiviteleri Grubu (DAG) Spor Kulübü işbirliği ile düzenlenen festivalde belgesel, kısa film ve kurmaca uzun metraj film gibi çeşitli kategorilerdeki filmler yer alıyor. Mart başlangıcında start alan etkinlik bir hafta sürüyor.

 

NİSAN

Uluslararası İstanbul Film Festivali: Nisan ayının ilk çeyreğinde başlayan ve iki hafta süren film festivali şehrin en önemli etkinliklerinden… İki hafta süren ve yoğun ilgi gören festival her yıl sinema tutkunlarını İstanbul’a kilitliyor.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan Ankara ve İzmir’de olduğu gibi İstanbul’da da, dünyanın her yerinden çocukların buluştuğu ve eğlendiği bir gün…

 

MAYIS

Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali: Dünyanın çeşitli yerlerinden ve Türkiye’den yepyeni oyunların sergilendiği festival mayıs ayının ortalarına denk düşüyor.

 

Hıdırellez Bayramı: 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece, geleneksel “Ahırkapı Hıdırellez Şenlikleri”yle baharın gelişi kutlanıyor.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı: Şehrin stadyumlarında ortaokul ve liseli gençlerin dans gösterileriyle kutlanan 19 Mayıs, tüm okul ve resmi işyerleri için tatil günü.

 

HAZİRAN

Uluslararası İstanbul Müzik Festivali: Haziran ayının başlarında start alan festival, bir ay boyunca müzik tutkunlarına tarihi mekânlarda klasik müzik ziyafeti yaşatıyor.

 

TEMMUZ

Uluslararası Caz Festivali: Caza ilgi duyanlara dünyanın en önemli müzisyenlerini dinleme olanağı sunan festival, misafirlerini sadece konser salonlarında değil, kentin sokaklarında da ağırlıyor. Temmuz ayının sonlarında başlayan etkinlik Ağustos ayı boyunca sürüyor.

 

AĞUSTOS

30 Ağustos Zafer Bayramı: Kentte resmigeçit törenlerinin yapıldığı bugün, tüm okul ve resmi işyerleri kapalı...

 

EYLÜL

Rock’n Coke: 2003 yılından bu yana her yıl eylül ayı başında gerçekleştirilen festivalde yurtiçi ve yurtdışından rock müziğin en başarılı isimleri sahne alıyor.

 

Uluslararası İstanbul Bienali: Eylül ve kasım ayları boyunca sanatseverlerle buluşan bienal, sergi ve atölyeleriyle kentin en önemli uluslararası sanat etkinliklerinden biri…

 

EKİM

Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu: Türkiye’nin en önemli ulusal maratonu olan Avrasya Maratonu’nda köprü üzerinden geçilerek Asya’dan Avrupa’ya uzanan 15 km’lik bir güzergâh izleniyor.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: Resmi tatil günü olan Cumhuriyet Bayramı, kentin önemli meydanlarında konser ve gösterilerle kutlanıyor.

 

İstanbul Auto Show: Ekim ayının ortalarında başlayıp yaklaşık 10 gün süreyle otomobil meraklılarını bir araya getiren Uluslararası Otomobil Fuarı araba meraklılarına pek çok sürpriz sunuyor.

CNR Expo, Beylikdüzü

 

KASIM

 

Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali: Sinemaseverler tarafından yakından izlenen Türkiye'nin ilk ve tek belgesel film festivali olan 1001 Belgesel Film Festivali kasım ayı ortalarında başlıyor ve bir hafta sürüyor. Doğu ve Batı’dan belgesel sinemacıların buluşma ve ortak söz söyleme platformu olarak bilinen etkinlik, kapsamında hiçbir ‘yarışma’ olmayan, buna rağmen uluslararası düzeyde bu denli ilgi gören özel bir oluşum.

 

 

İstanbul Kitap Fuarı: Her yıl kasım ayının ilk haftasında düzenlenen ve iki hafta süreyle İstanbullu kitap kurtlarını buluşturan fuarda, kitap sergilerinin yanısıra yerli ve yabancı yazarların katılımıyla çok sayıda kültür sanat etkinliği gerçekleştiriliyor.

Tüyap Fuar Alanı, Beylikdüzü

 

ARALIK

Hediyelik Eşya ve Armağan Günleri Fuarı: Her yıl aralık ayı sonunda düzenlenen ve hediye meraklılarını bir araya getiren fuar, beş gün süreyle hediye dünyasının kapısını meraklılarına sonuna kadar açıyor.

CNR Expo Uluslararası Fuar Merkezi, Yeşilköy

 

 

 


Popüler Yerler