Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Akdeniz
  3. Antalya

Antalya'da Gezilecek Yerler

Antalya'da Gezilecek Yerler

Antalya’da keşfedilecekler saymakla bitmez. Şehir; gezmek ve dinlenmek için sayısız olanaklar sunuyor. Antalya’nın kıyılarına sıralanmış beach’lerde Akdeniz’in engin dalgalarıyla eğlenebilir, deniz-kum-güneş üçgeninin nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Ya da Kaleiçi'nden kalkan kiralık teknelere binerseniz, Antalya falezleri ile Düden Şelalesinin denize dökülüşünü doya doya seyredebilirsiniz.

Kaleiçi evleriyle hediyelik eşya dükkanları arasında bir foto safariye çıkılabilir.

Hadrianus Kapısı ve Kesik Minare gezinize renk katarken; Karaalioğlu Parkı’nda, gözünüz kadar ruhunuzu da dinlendirebilirsiniz. Kent Müzesi'ni gezmek bir başka alternatif olabilir. Ödüllü müzelerden olan Antalya Müzesi, eserleri sergileme konusunda da gayet başarılı. Yivli Minare ve çevresi çarşı dükkanları, dönerciler çarşısı, reçel dükkanları ve şiş köfte satıcıları ile renkli ortamlardan sayılıyor. Gezinti için Korkuteli yolunu seçiyorsanız Su parkına uğrayabilir veya Termessos Antik Kenti'ni gezebilirsiniz. Merdiven tırmanmayı göze alanlar, bir hayli yukarı çıkarak Karain Mağarasını görebilirler.


Antalya'da Gezilecek Yerler Nerede, Harita

Antalya'da Gezilecek Yerler nasıl gidilir

Popüler Yerler