Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Akdeniz
  3. Antalya

Antalya'nın ayrılmaz üçlüsü: Deniz, kum ve güneş

Antalya'nın  ayrılmaz üçlüsü: Deniz, kum ve güneş

 

Antalya’da; şehrin doğusunda ve batısında olmak üzere, iki sahil kesimi var. Doğuda; Lara batıda ise Konyaaltı sahili. Bunların birbirinden farkı; Lara sahilinin ince kumlu, denizi nispeten dalgasız, kumluk ve sığken, Konyaaltı sahilinin kumsalı çakıllı, denizi dalgalı ve derin olması.

Beach Park

Antalya’nın Konyaaltı sahillerinde denizin mavisi ve doğanın yeşili ile çevrili bir alan. Restoranları, barları, beach club’ları ve geniş yürüyüş yolları ile Beach Park zengin seçenekler sunuyor. Ayrıca paintball, su sporları, Aqualand su parkı, Dolphin Land’de sevimli yunusların gösterileri de Beach Park’taki alternatif eğlenceler arasında...

Dolphin Land; Türkiye’deki ilk yunus gösteri merkezi. Burada yunuslarla birlikte havuzda yüzebilir, fotoğraf çektirebilirsiniz. Ayrıca festival ve konserlerin yanı sıra ulusal ve uluslararası ölçekte düzenlenen plaj voleybolu ve hentbol karşılaşmaları da parka dinamizm katan aktivitelerden.

Larabeach Park

Antalya’nın 12 kilometre güneydoğusunda yer alıyor. Türkiye’nin en uzun kumsalına sahip. Luvi dilinde kum anlamına gelen Lara, 11 plajı ve 30 bin yatak kapasitesiyle Antalya’nın en hızlı gelişen turizm projesi. Yeme-içme tesislerinden futbol sahasına, lunaparktan diskoya kadar eğlence seçenekleri zengin.

Karpuzkaldıran Plajı

Lara Plajı yakınında, Karpuzkaldıran koyunda yer alan plaj üzerinde askeri dinlenme tesisleri kurulu.

 

Adalar Plajı

Karaalioğlu Parkı’nda kayalık bir plaj olan Adalar Plajı, yeme-içme olanaklarıyla dikkat çekici.

 

Topçam Plajı

Antalya’nın en çok ilgi gören plajlarından. Kent merkezinin15 km. batısında yer alan çam ormanları içindeki plaj, amatör dalgıçların da tercini..

 


Popüler Yerler