Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul

Ayios Minas Kilisesi, İstanbul, Samatya


Kilisenin bulunduğu yerde 4. ya da 5. yüzyıla ait olan Polikarpos Martirium’u (din şehitlerinin gümülü bulunduğu dinsel yapı) bulunuyordu. 1782’de yanan kilise 1833’te bugünkü şekliyle inşa edilmiştir. Üç nefli bir bazilika planına sahiptir. Ahşap olan ikonastasis üç nefi de kapsar. Etrafı duvarla çevrili bir avlu içerisinde yer alan kilisenin en göze çarpan mimari parçası, mermerden yapılmış çan kulesidir. Kilisenin altında bir Ayazması bulunmaktadır.

Nafiz Gürman Caddesi Sonu. Samatya


  Keşfedin, İstanbul
 • Taksim, İstanbul

  Taksim Meydanı’ndan, doğuda Dolmabahçe’ye, güneydoğuda Kabataş’a doğru inen dik yamaçlar üzerinde, İnönü (eski Gümüşsuyu) Caddesi ile Kabataş arasındaki yörede kurulan, Ayaspaşa, Gümüşsuyu Mahallesi olarak da bilinmektedir.
  15.07.2015
 • Haliç - Eyüp, İstanbul

  Marmara Denizi’ne bir yarımada oluşturan ve “nehir ağzındaki koy” anlamına gelen Haliç, Batılıların deyimiyle “Golden Horn” doğal bir liman...
  15.07.2015
 • Tekfur Sarayı, İstanbul, Edirnekapı

  Edirnekapı ile Haliç arasındaki kara surlarına bitişik olarak inşa edilen yapı
  14.07.2015
 • Mahmut Paşa, İstanbul, Eminönü

  Adını Fatih Sultan Mehmet'in sadrazamı Mahmut Paşa’dan alan semtin ana eksenini, giyim eşyası ve manifaturacı dükkânlarının sıralandığı Mahmutpaşa Yokuşu meydana getirir.
  14.07.2015
 • Çiçek Pasajı, İstanbul, Beyoğlu

  Galatasaray Lisesi’nin karşısında bulunan Çiçek Pasajı (Cite de Pera), eski adıyla Hristaki Pasajı Tanzimat döneminin ileri gelen Rum bankerlerinden Hristaki Efendi tarafından yaptırılmıştır.
  14.07.2015
Popüler Yerler