Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. Balıkesir
 4. Ayvalık

AYVALIK PLAJLAR

AYVALIK PLAJLAR

SARIMSAKLI PLAJI

İlçe merkezinden 5 kilometre uzaklıktaki plaj, uzun kumsalı ve temiz deniziyle tanınıyor. Upuzun plajıyla ünlenen Sarmısaklı, kentin altı aylık bir sürece yayılan turizm sezonu boyunca dinamizmini korumayı sürdürür. Pek çok otel ve restoranın sıralandığı plaja gitmek için Ayvalık Otobüs Terminali’nden Küçükköy Belediyesi otobüslerine binmeniz yeterli. Ayrıca, terminalden ve daha çok da şehir merkezinden kalkan dolmuşları da tercih edebilirsiniz. Sarımsaklı’nın uçsuz bucaksız kumsallarında bol bol güneşlenip denize girmek mümkün. Ayrıca plaj boyunca sıralanan cafeler fazla uzağa gitmeden yiyecek-içecek ihtiyacını gidermek için birebir. Bir Kuzey Ege yerleşimi olduğu üzere kentin suyu oldukça soğuk. Deniz dibinden doğan ve denize karışan soğuk su kaynakları, Ayvalık’ta tuz oranının da azalmasına neden olmakta.

 

BADAVAT KOYU

Sarmısaklı’dan sağa dönüp dümdüz devam ettiğinizde pek çok küçük koy çıkacak karşınıza.

Badavat Koyu da bunlardan biri. Rüzgarın dalgalarla işbirliğinden doğan ilginç bir kaya yapısına sahip olan ve  Sarmısaklı Plajı’na göre çok daha sakin durumdaki koy, otel, pansiyon ve restoranlarıyla alternatif bir tatil imkanı sunuyor.
 

ÇAMLIK ORMAN KAMPI (ÇAMLIK PAŞA LİMANI)

Çamlık Orman Kampı, Ayvalık ile Sarımsaklı arasında, çam ormanlarıyla kaplı, baykuşu bol bir alan. Ücretsiz piknik alanı, halk plajı ve çam kokulu serin havası nedeniyle oldukça revaçta. Özellikle, ilkbahar ve sonbaharda piknik yapmak isteyen yöre halkı buraya akın ediyor.

Araçla da girilebilen alanda piknik masaları, ocak yerleri, büfe ve marketin yanı sıra bir de yabani hayvanları koruma ve üretme çiftliği bulunuyor. Çamlık, kamp yapmak için de çok uygun bir alan. Doğayla iç içe geçmiş böylesi bir atmosferde huzurlu bir tatil keyfi ile kamp yapma fikrini buluşturmak mümkün. Çamlık’ta sahil boyunca devam edildiğinde, pazar yerinin hemen ilerisinden Sarmısaklı Plajı’na ulaşılıyor.

 

ADALAR
Çıplak, Yuvarlar, Kamış, Güneş, Yumurta, Kılavuz, Taşlı, Yelken, Yalnız, Küçük Maden, Maden, Alibey (Cunda), Hasır, Dolap, Kutu, Balık, Kayabaşı, Çiçek, Kız, Poyraz, Tavuk ve Tımarhane Adası. Ayvalık Koyu’nun bu 22 küçük adasından sadece Cunda’da yerleşim bulunmakta.

 

PATRİCE KÖYÜ

Cunda ’nın ıssız tarafında kalan bu eski Rum köyünün kimi evleri restore edilmiş. Köyün “pina” denilen dev boyutlu midyeleri meşhur; tadına bakmadan ayrılmayın. Ayvalık’ın serin sularında dalış keyfi yaşarken denizin dibinde diklemesine duran bu midyelerden de toplayabilirsiniz.


  Keşfedin, Ayvalık
 • AYVALIK KEŞFEDİN

  Ayvalık’ın karşısında kalan adaya Rumlar, Moshinos adını uygun görmüşlerdi.
  08.07.2015
Popüler Yerler