Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Ege
 3. İzmir
 4. Çeşme

ÇEŞME, KEŞFEDİN

ÇEŞME, KEŞFEDİN

ILICA

Yaklaşık 2 km uzunluktaki geniş ve beyaz kumlu plajları, nitelikli konaklama tesisleri ve termal olanaklarıyla Çeşme’nin en önemli turizm beldelerinden biri.

Denizin içinden kaynayan sıcak termal sular, Ilıca Plajı’nı ve yöredeki diğer plajları ilginç kılıyor. Kıyıdan denize doğru yaklaşık yüz metrelik bir şeridin insan boyunu geçmeyecek derinlikte olması plajların bir diğer özelliği. Termal kaynaklar yönünden oldukça şanslı olan Ilıca’da pansiyonlarda bile termal su kullanılıyor.

 

DALYAN

Çeşme’den 10 dakika uzaklıktaki Dalyan yaz gecelerinin en gözde yerlerinden. Köyün Rumlardan kalan eski evleri ve sokakları oldukça iyi korunmuş. Bazı evlerin pansiyon olarak düzenlendiği köyün daracık sokaklarının arasından geçip deniz kıyısına çıktığınızda, yörenin lezzetli balıklarının tadına bakabileceğiniz restoranlar sizi bekliyor. Yaz sezonunda sık ve düzenli ulaşım sağlanıyor.

 

AYA YORGİ KOYU

Dalyan ile Çeşme arasında kalan Aya Yorgi Koyu, çeşmenin en güzel sahillerinden birine sahip. Denizin onlarca metre dibinin göründüğü koyun çevresinde çok sayıda eğlence merkezi var. Geceleri koyun manzarası görülmeye değer.

 

ÇİFTLİKKÖY-ALTINKUM

Çeşme merkezinden 5 km. uzaklıktaki Çiftlikköy’de Rumlardan kalma yüz kadar ev koruma altında. Mimari özellikleri ve kapılarının tahta işçiliği ile dikkat çekici evleri görmemezlik etmeyin. Köy balıkçılıkla geçiniyor, sabah balıktan dönen teknelere denk gelirseniz ucuz ve taze balık alabilirsiniz. Balıkçı lokantaları da ucuz sayılır. Ev yapımı zeytinyağı ile yapılan salata ve sarımsaklı patlıcan közlemesi ısmarlamayı unutmayın. Balık ve et lokantalarının yanında gözleme, pide, börek gibi yiyeceklerle de karnınızı doyurabilirsiniz.

Çiftlikköy’den devam ederseniz yarımadanın güney yakasındaki Altınkum Plajları’na çıkarsınız. Adını altın rengi kumundan alan bölgede deniz Çiftlikköy’ün aksine çok durgun. Altınkum sunduğu olanaklarla çadır kuranların da gözdesi.

 

OVACIK

Çeşme’nin güneydoğusunda, ilçe merkezine 5 km. uzaklıkta bulunan Ovacık, Çatalmazlak’taki doğal plajları ve travertenleriyle ünlü. Rüzgâr ve yağmur sularının oluşturduğu travertenlerin özelliği içinden su akmıyor olması. Sualtı mağaraları ve renkli taşlarla süslü plaj ilginizi çekecek. Plaj, yürüyüş meraklıları için de ideal bir mekan. Çakıl taşları ve deniz kabukları için yanınıza bir çanta almayı unutmayın.

 

EŞEK ADASI

“Goni” olarak da bilinen Eşek Adası, Çeşme’ye 3 mil uzaklıkta. Çoğunlukla eşeklerin, dağ keçileri ve tavşanların bulunduğu adada yerleşim yok. Günübirlik tekne turlarının yapıldığı Eşek Adası’nda birbirinden güzel koylar bulunuyor.

Doğal konumu ile kuzey rüzgârlarına kapalı olan koylar sualtı ve suüstü sporları için çok elverişli. Adanın hemen yakınında bulunan Karaada ve doğal bir akvaryum görünümde olan Mavi Koy büyüleyici bir atmosfere sahip.


  Keşfedin, Çeşme
 • ALAÇATI

  Ege’ye özgü mimarisi, parke taşlı arnavut kaldırımları, yüzyıl öncesinden kalan yeldeğirmenleri ve sakız bahçeleriyle sevimli bir kasaba Alaçatı.
  07.07.2015
Popüler Yerler