Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul
 4. Fatih
 5. Sultanahmet

Çinili Köşk Müzesi, İstanbul, Sultanahmet

Çinili Köşk Müzesi, İstanbul, Sultanahmet

Sultan II.Mehmet tarafından yaptırılan köşk, Topkapı Sarayı’nın en eski yapısıdır. Yapının içi,  rengarenk çinilerden, mozaiklerden ve altın süslemelerle bezenmiş altıgen duvar çinilerinden oluşan duvar kaplamasıyla dikkat çeker. Çinili Köşk’te padişah eşyalarının yanı sıra, değişik dönemlere ait paha biçilemez değerde çiniler ve seramikler de sergilenmektedir.

Topkapı Sarayı Avlusu.         

Pazartesi ve perşembe dışında her gün 09.30-17.00

 


Çinili Köşk Müzesi, İstanbul, Sultanahmet Nerede, Harita

Çinili Köşk Müzesi, İstanbul, Sultanahmet nasıl gidilir

  Keşfedin, Sultanahmet
 • Arkeoloji Müzesi, İstanbul, Sultanahmet

  Arkeoloji Müzesi, 19. yüzyılın sonlarında ressam ve müzeci Osman Hamdi Bey tarafından imparatorluk müzesi (Müze-i Hümayun) olarak kurulmuş yapı ana bina ve ek bina olmak üzere iki yapı grubundan oluşmaktadır.
  14.07.2015
 • Sultan III. Ahmet Çeşmesi, İstanbul, Sultanahmet

  Topkapı Sarayı’nın giriş kapısının yakınındaki çeşme, 1728 yılında Osmanlı- Barok tarzında inşa edilmiş ve çeşmeye Sultan III. Ahmet’in adı verilmiştir.
  14.07.2015
 • Mozaik Müzesi, İstanbul, Sultanahmet

  Mozaik Müzesi, Bizans İmparatorluğu Büyük Sarayı’nın revaklı avlusunun kuzeydoğu bölümünde kısmen sağlam kalmış mozaik döşemeyi içine alacak şekilde düzenlenmiştir.
  14.07.2015
 • Kapalıçarşı, Cevahir ve Sandal Bedesteni, İstanbul, Sultanahmet

  Nuruosmaniye semtinde 1461 yılında 1336 metrekarelik bir alanda 50 cadde üzerine kurulan Kapalıçarşı; 4400 dükkan, 40 han, camiler, mescitler, 19 hamam ve çeşmesi, atölyeleri, kahveleri, muhallebicileriyle adeta başlı başına bir şehirdir.
  14.07.2015
 • Burma Sütun (Yılanlı Sütun), İstanbul, Sultanahmet

  İstanbul’daki en eski eserlerden biri de Delphi'deki Apollo tapınağından getirtilen, üç yılanın birbirine dolandığı Burmalı Sütun’dur.
  14.07.2015
Popüler Yerler