Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Ege
 3. Muğla
 4. Fethiye

FETHİYE ÇEVRESİ

FETHİYE ÇEVRESİ

GEMİLE ADASI

Fethiye'ye 9 kilometre uzaklıktaki Gemile Adası, Mavi Tur teknelerinin uğrak yerlerinden biri. Kaya Köyü'nden, Gemile Koyu'na deniz yoluyla ulaşılabiliyor. Ortaçağda Sybola adıyla bilinen Ölüdeniz Havzası içinde yer alan Gemile veya Aya Nikola Adası, MS 5. yüzyıldan itibaren özellikle dinsel içerikli yerleşimlerin oluşmasıyla önemli bir konuma gelmiş. Avrupa ve Doğu Akdeniz ticaret ve seyahat gemilerinin uğrak yeri haline gelerek, adeta bir hac merkezi olan adada, MS 5.ve 11. yüzyıllar arasında yapılan Bizans dönemine ait kilise ve şapel yapı kalıntıları bulunuyor.

 

OYUKTEPE KOYLARI

İlçedeki iki büyük tatil köyünün de yer aldığı yarımadadaki Mempaşa, Küçük Samanlık, Büyük Samanlık, Boncuklu, Kuleli Aksazlar, Akvaryum,Turunç Pınarı vb. doğal koylar, özellikle yöre halkının sıkça gittiği günübirlik mesire yerleri...

 

KATRANCI KOYU

Koy, şehre 17 kilometre uzaklıkta, Muğla Karayolu üzerinde yer alıyor. Denize kadar uzanan sık çam ağaçları ile kaplı olan Katrancı, bir orman içi dinlenme alanı. Çeşitli hizmetleri alabileceğiniz tesisleri ile Katrancı Koyu, doğaseverlerin kamp ve çadır kurabilecekleri eşsiz güzellikte bir sığınak.

 

GÜNLÜK (KÜÇÜK KARGI)

Fethiye’ye 19 kilometre uzaklıkta bulunan Günlük, dünyada eşine az rastlanan sık günlük ağaçları ile bezeli bir kamping ve günübirlik mesire alanı.

Pek çok hastalığın (kaşıntı, astım, bronşit, ülser ve mide rahatsızlıkları) tedavisinde ve parfümeri sanayiinde kullanılan sığla yağı ve günlük ağacının salgısı, beldede bol bol bulunuyor.

Günlük (Küçük Kargı) yılın her mevsimi ayrı güzelliklerin sergilendiği benzersiz doğası ve eksiksiz sunulan hizmetlerle yerli ve yabancı herkesin ilgisini çekiyor.

 

DEĞİRMENBAŞI

Fethiye’ye 7 kilometre uzaklıkta Fethiye-Üzümlü karayolu üzerinde yer alan Değirmenbaşı, çam ağaçları, yılın her mevsimi akan deresi, güzel kameriyeleri, salıncakları, nilüfer çiçekleri ile bezeli havuzlarıyla şirin bir orman içi dinlenme yeri. Burada her yıl geleneksel Hıdırıllez şenlikleri yapılıyor.

 

DOĞAL GÜZELLİKLER

İnlice, Karaot, Taşyaka, Roma Hamamı (Kleopatra Hamamı), Turunç Pınarı, Kalemye, Boncuklu, Kuleli, Samanlık ve Hempaşa gezilip görülmesi gereken diğer doğal güzellikler.


  Keşfedin, Fethiye
 • FETHİYE, SAKLIKENT

  Fethiye'nin sıcağından bunaldıysanız, bir gününüzü değişik ve serin geçirebilirsiniz.
  01.07.2015
 • FETHİYE, HAYALET ŞEHİR KAYAKÖY

  Kayaköy, mimari yapısı, dar sokakları ve kiliseleriyle ülkemizdeki en ilginç turizm merkezleri arasında yer alıyor.
  01.07.2015
 • FETHİYE, KELEBEKLER VADİSİ

  Adını rengarenk kelebeklerden alan vadi bir doğa harikası.
  01.07.2015
 • FETHİYE, ÖLÜDENİZ

  Tanrı’nın Dünya’ya bahşettiği cennet" olarak nitelenen Ölüdeniz, ülke dışına taşan ünüyle de dünyaya mal olmuş bir turizm merkezi.
  01.07.2015
 • FETHİYE PLAJLAR

  Ölüdeniz’in 3 kilometrelik kumsalı, denize girmek için çok uygun.
  01.07.2015
Popüler Yerler