Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Ege
 3. Muğla
 4. Fethiye

FETHİYE, KEŞFEDİN

FETHİYE, KEŞFEDİN

YAKAPARK

İnsan yaratıcılığı ile doğanın engin zenginliğinin beraberce oluşturduğu, su ve kuş sesinin gizeminde unutulmaz anların yaşanacağı eşsiz bir dinlenme yeri Yakapark. Yaka Köyü'nden 2 kilometrelik bir yolla ulaşım sağlanıyor.

Kaş, Antalya ve Fethiye çıkışlı cip safaricilerin de mola yerlerinden biri olan Yakapark'ta; anıtlaşmış ağaçlar, kademeli teraslar, havuz, su kanalları, hamaklar, yastık kaplı localar, taş masalar ve köşkler, görebilecekleriniz arasında. Kızgın saçta gözleme yapan köy kadınları, masalar arasında dolaşarak ötüşen horoz, civciv, ördek ve tavuklar parkın en ilgi çeken sakinleri. Kanallardan taşarak akan suyun ve hışırdayan yaprakların sesleri arasında; bahçenin ortasında kurulu ızgarada pişen etler, mısır ununa bulanmış alabalıklar, çöp şişler ve közlenmiş patlıcanlar da güzelliğin cabası. Alabalık ve salatayı özellikle deneyin.

 

FARALYA

Kıdrak yolunun devamındaki şirin sahil köyü Faralya, vahşi doğası, elverişli iklimi, sıcakkanlı insanları ve tüm çekiciliği ile gezginlerin uğrak yeri...

Kıyıların olağanüstü manzara güzelliklerine, jeolojik ve jeomorfolojik özelliklerine, bakir flora ve faunasına ve su sporları yapmaya elverişli deniz potansiyeline sahip olması nedeniyle 950 hektarlık bölümü Tabiat Parkı olarak ayrılmış.

 

KIDRAK

Belcekız'ın 3 kilometre güneyindeki koy, sık çam ağaçları, temiz kumsalı ve berrak denizi ile ideal bir günübirlik dinlenme yeri.

 

ADALAR

Birbirinden güzel, sayısız koylarla süslü Kapıdağ Yarımadası ve adalardan oluşan, balıkçıların "Karanlık İçi" olarak tanımladıkları bu bölge mavi yolcuların uğrak yeri. Fethiye ve Göcek 'ten düzenlenen günübirlik turlarla da ulaşılan Yassıca Adalar, Hamam Koyu, Kurşunlu Koyu, Yavansu, Bedri Rahmi Koyu, Tersane Adası, Göbün Koyu, Boynuzbükü, Göcek Adası, Domuz Adası, Zeytin Adası ve Kızıl Ada’ya yörede "12 Adalar" deniyor. Adaların her biri ayrı bir güzelliğe sahip. Şövalye Adası için Fethiyelilerin yazlık dinlenme yeri demek mümkün. Adada keçiboynuzu ve delice zeytin ağaçlarından başka doğal ağaç türü bulunmuyor. Eskiden büyük bir yerleşim merkezi olduğu, sular altındaki kalıntılardan anlaşılıyor. Tersane Adası, Fethiye Körfezi'nin en büyük adası... Doğal bitki örtüsü zeytin ve keçiboynuzu. Adada, ayrıca kekik ve adaçayı da bulunuyor. Belceğiz Körfezi’ndeki Gemile (St.Nikola) ve Karacaören adalarında iki küçük ada daha olup, oldukça ıssızdırlar. Her tarafı tarihi eserlerle dolu olan bu adaların çevresinde, yaz mevsiminde yüzlerce yerli ve yabancı yat demirler.


  Keşfedin, Fethiye
 • FETHİYE PLAJLAR

  Ölüdeniz’in 3 kilometrelik kumsalı, denize girmek için çok uygun.
  01.07.2015
 • Kök Boyasından Dastara...

  Fethiye çarşısı oldukça geniş. Ne ararsanız var. Buralarda yöresel şarap markalarından tutun da, farklı markalarda şekerlemelere kadar türlü türlü ürün çıkıyor karşınıza.
  01.07.2015
 • FETHİYE, HAYALET ŞEHİR KAYAKÖY

  Kayaköy, mimari yapısı, dar sokakları ve kiliseleriyle ülkemizdeki en ilginç turizm merkezleri arasında yer alıyor.
  01.07.2015
 • FETHİYE, ÖLÜDENİZ

  Tanrı’nın Dünya’ya bahşettiği cennet" olarak nitelenen Ölüdeniz, ülke dışına taşan ünüyle de dünyaya mal olmuş bir turizm merkezi.
  01.07.2015
 • FETHİYE ÇEVRESİ

  Fethiye çevresinde gezilecek yerler.
  01.07.2015
Popüler Yerler