Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Ege
 3. Muğla
 4. Fethiye

FETHİYE, SAKLIKENT

FETHİYE, SAKLIKENT

Fethiye'nin sıcağından bunaldıysanız, bir gününüzü değişik ve serin geçirebilirsiniz. Güneş ışınlarının giremeyeceği kadar dar ve yüksek bir kanyona, Saklıkent’e girip buz gibi sularda uzun yürüyüşler yapabilirsiniz.

Saklıkent, 18 kilometre uzunlukta, yüksekliği yer yer 600 metreyi bulan benzersiz kanyonun içerisine gizlenmiş bir doğa harikası. Fethiye’ye 50 kilometre uzaklıkta, Kayadibi Köyü sınırları içinde, Eşen çayının bir kolu üzerinde yer alıyor. Dimdik sarp kayalıkları, çınar ağaçları, pırıl pırıl akan coşkulu kaynak suları ile, doğa tutkunları için dağcılık, yürüyüş, yüzme olanakları sunan eşsiz bir turizm merkezi Saklıkent.

Saklıkent'e Fethiye-Antalya karayolundan, Kemer ilçesi yönünde ayrılarak ulaşılıyor. Sapaktan 13 kilometre ilerleyince önce Tlos, 21 kilometre sonra ise Saklıkent çıkıyor karşınıza.

Saklıkent yolu üzerinde sağlı sollu çok sayıda kır gazinosu var. Kayadibi köyünden kanyonun girişine çıkılıyor. Eşen çayı, kanyonun 100 metre içinde neredeyse patlayarak yeryüzüne çıkıyor.

Çay yaz-kış öylesine deli gibi akıyor ki, akıntıya karşı ilerlemek mümkün olmuyor. Çayın üzerinde kanyon duvarına tutturulmuş tahta iskeleler kurulu. İskeleden tek sıra halinde ilerliyor ve çayın patladığı yere ulaşıyorsunuz. İşte tam bu noktadan sonra, her 10 metrede değişik bir yapı sergileyen gizemli kanyonun derinliklerine doğru yol alıyorsunuz. Bazen çatlak iyice daralıyor, hatta gökyüzü görünmez oluyor. Zeminde çamur rengi sular, yer yer odacıklar ve kademeli yükseklikler, 18 kilometre boyunca sürüyor.

Çayın sonuna ulaşırsanız ki bu pek kolay değil, karşınıza çıkan restoranda dinlenmek ayrı bir keyif veriyor.


  Keşfedin, Fethiye
 • FETHİYE ÇEVRESİ

  Fethiye çevresinde gezilecek yerler.
  01.07.2015
 • Kök Boyasından Dastara...

  Fethiye çarşısı oldukça geniş. Ne ararsanız var. Buralarda yöresel şarap markalarından tutun da, farklı markalarda şekerlemelere kadar türlü türlü ürün çıkıyor karşınıza.
  01.07.2015
 • FETHİYE, KEŞFEDİN

  Fethiye ve çevresini keşfedin.
  01.07.2015
 • FETHİYE, ÖLÜDENİZ

  Tanrı’nın Dünya’ya bahşettiği cennet" olarak nitelenen Ölüdeniz, ülke dışına taşan ünüyle de dünyaya mal olmuş bir turizm merkezi.
  01.07.2015
 • FETHİYE, HAYALET ŞEHİR KAYAKÖY

  Kayaköy, mimari yapısı, dar sokakları ve kiliseleriyle ülkemizdeki en ilginç turizm merkezleri arasında yer alıyor.
  01.07.2015
Popüler Yerler