Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Ege
 3. Muğla
 4. Marmaris

İçmeler, Marmaris, Muğla

İçmeler, Marmaris, Muğla

İçmeler, turistik tesisleri, plajı ve eğlence yerleri ile önemli turistik beldelerimizden birisi.

İlçeye 10 km uzaklıkta bulunan İçmeler, eskiden hazmı kolaylaştıran içme suyu ile meşhurdu. Bugün ise turistik tesisleri, plajı ve eğlence yerleri ile önemli turistik beldelerimizden birisi. İçmeler, Bozburun (ya da eski adıyla Loryma) Yarımadası'nın ‘‘boynunda’’, Marmaris Koyu'nun doğuya bakan yüzünde bir koy. Sırtını çam ağaçlarına dayayan İçmeler, yörenin en kumlu sahiline sahip.

İçmeler, yabancı turizmi hedef alarak gelişmiş. Bu yüzden yerli turistlerde fazla alışkanlık yaratmamış. İçmeler’de yabancı turistlerin çoğunluğunu İngiliz ve İskandinavlar oluşturuyor.

İçmeler'in ortasından Azmak Deresi geçiyor. Mücevherat, takı, süs eşyası ve giysilerin sergilendiği kanal boyunca alışveriş yapabileceğiniz birçok yer var. İçmeler’in girişinde yer alan botanik bahçesi şeklinde düzenlenmiş İçmeler Parkı ve parkın hemen arkasında yer alan Sanat Sokağı görülmesi gereken yerler arasında. İçmeler’in belki de en büyük avantajı çevredeki koylara ulaşmak isteyenler için merkezi bir konumda bulunması.

 


  Keşfedin, Marmaris
 • Çiftlik, Marmaris, Muğla

  İri kumlu plajı ve çardak lokantaları ile özellikle yatçıların konaklamak için seçtikleri bir koy.
  28.07.2015
 • Armutalan, Marmaris, Muğla

  Sahile 600 metre mesafede çam ormanlarıyla kaplı tepelerin ardında yer alan şirin bir belde.
  28.07.2015
 • Sedir Adası (Kleopatra Adası), Marmaris, Muğla

  Adanın kuzeybatı yanındaki küçük koyda, halk arasında Kleopatra'nın yüzdüğü rivayet edilen çok ilginç bir plaj bulunuyor.
  28.07.2015
 • Yalancı Boğaz, Marmaris, Muğla

  Marmaris'e 8 km uzaklıkta bulunan bu kara parçası, bir gemi kaptanının fırtınalı bir havada burayı körfeze giden boğaz zannedip gemisini karaya oturtmasından sonra "Yalancı Boğaz" adını almış. Ağaç yapımı Gulet tersanelerinin bulunduğu kara parçası görülmeye değer.
  28.07.2015
 • Nasıl Gezmeli? Marmaris, Muğla

  İçmeler, Armutalan ve Yalancı Boğaz’la birleşmiş çevresiyle beraber düşünürseniz, Marmaris bir haftada, hatta bir ayda gezilip görülmeyle bitecek gibi değil.
  28.07.2015
Popüler Yerler