Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Akdeniz
  3. Antalya
  4. Kaş
  5. Kalkan

KALKAN PLAJLARI

KALKAN PLAJLARI

 

 

Kalkan Halk Plajı

Türkiye’de şehir merkezinde bu kadar güzel bir plajdan denize girme şansınız çok az. Deniz altından kaynayan ve dağlardan gelen soğuk suları taşıyan bir nehrin bulunduğu halk plajı ücretsiz. Plajda isterseniz şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

 

Kaputaş Plajı

Kalkan-Kaş karayolundaki Kaputaş plajının mavi, yeşil ve sarının birbirine geçmiş tonlarına sahip denizi ve altın rengi kumsalını kartpostallarda görünce bir photoshop hilesi sanabilirsiniz. Fakat Kaputaş plajına yukarıdan bakınca gerçek olduğunu görüp büyüleneceksiniz. 187 basamaktan oluşan merdiveni indikten sonra, kanyondan gelen suyun deniz kıyısında kumlar arasından süzülerek akması sonucu serin olan turkuaz rengindeki deniz, sıcak günlerde ferahlamak için birebir.

 

Kalamar Plajı

Kalamar koyunda bulunan bu sakin ve temiz plaj tatilcilerin bir başka gözdesi.

 

Kışla Koyu Plajı

Kalkan koyunu karşıdan seyreden Patara Evleri’nin bulunduğu Kışla Koyu'nun plaj, restoran ve deniz eğlencelerinden faydalanabilirsiniz. 

 

Fırnaz Koyu

Mavi yolculukların duraklarından biri olan Fırnaz koyunun karadan ulaşımı, yolu koruma altında olduğu için biraz zahmetli ama turkuaz renkli suları ve akvaryum gibi deniziyle görülmeye değer.Koyda bulunan ve insanı gençleştirdiğine inanılan çamur ile çamur banyosu yapanların sayısı hiç de az değil.


Popüler Yerler