Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Akdeniz
 3. Antalya
 4. Kemer

Kemer'e Mavi Yolculuk

Kemer'e Mavi Yolculuk

Akdeniz ve Güney Ege kıyılarında, geleneksel gulet yatlarla yapılan Mavi Yolculuk, doğa harikası koyları keşfederken; gündelik hayatı unutmak, denizle, doğayla, tarihle iç içe günler geçirmek için ideal bir tatil seçimi. Ülkemize özgü bir turizm çeşidi olan Mavi Yolculuk, gündelik yaşamın stresinden uzaklaşmak isteyenler için inanılmaz  fırsatlar sunuyor. Çamlar arasında yapılan yürüyüşler, ören yerlerinde geçmişin derinliklerine yapılan yolculuklar, saatlerce süren tatlı sohbetler, güneş, deniz ve kıyılarımızın büyüleyici güzellikleri...  

İklim şartlarına bağlı olarak Mavi Yolculuk yapmak için en ideal zaman, Nisan ile Kasım ayları arası. Ege ve Akdeniz'i doya doya yaşamak için, gulet tipi yatlar iyi bir seçim. En fazla 14 kişilik grupları ağırlayan ve tatilinizi daha özel hale getiren guletler, dünyaca ünlü geleneksel ahşap ve el işçiliğinin ürünleri. İlk olarak balık ve sünger avcıları için inşa edilen bu yatlar, bugünkü modern ve konforlu haline gelene kadar uzun bir süreçten geçti. Guletler, motor yatlar olarak bilinmelerine karşın, yelkenle de yol alıyorlar. Ön bölümde oldukça geniş bir güneşlenme alanı var. Orta alan bar, mutfak, oturma grubu ve yemek masalarının bulunduğu kapalı salona ayrılmış. Kıç tarafında üzeri tente ile kapatılmış yemek masası, oturma grubu ve dümenin bulunduğu açık alan, alt kısımda ise, kamaralar yer alıyor.

Teknede hareketlilik sabahın ilk ışıklarıyla başlıyor. Önce yüzme, daha sonra da kahvaltıyla başlayan gün, birkaç saatlik seyirin ardından, programda yer alan doğa yürüyüşü, "hiking" ve arkeolojik gezilerle devam ediyor. Bu tarz yürüyüşler size göre değilse, yatta kalıp kitap okuyabilir ya da güneşlenebilirsiniz. Daha aktif olmayı sevenler ise yüzme, kürek çekme, şnorkelle dalma, balık tutma, jet-ski, veya su kayağı gibi su sporları aktivitelerine katılabilirler.

Kemer, mavi yolculuğun en önemli merkezlerinden biri. Kemer çıkışlı turlar olduğu gibi, Bodrum ve Marmaris çıkışlı rotalarda da önemli duraklardan biri Kemer.

 

KEMER - KEKOVA - KEMER ROTASI

Kemer - Sazak - Adrasan - Demre - Gökkaya - Kaleköy - Üçağız -Finike - Olympos - Ceneviz Limanı - Kemer.

 


  Keşfedin, Kemer
 • Kemer, Antalya

  Kemer’in başta gelen çekiciliklerinden birisi de doğal güzelliği.
  27.07.2015
 • Beldibi'nden Adrasan'a...

  Kemer’in başta gelen çekiciliklerinden birisi de doğal güzelliği. Deniz, orman ve dağlar bir noktada birleşerek seyrine doyum olmayan bir görüntü oluşturuyor.
  29.06.2015
Popüler Yerler