Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Akdeniz
  3. Antalya
  4. Alanya
  5. Alanya

Kleopatra'yı büyüleyen kumsallar:Alanya Plajları

Kleopatra'yı büyüleyen kumsallar:Alanya Plajları

Ulaş Karayolları Plajı

Alanya’nın beş kilometre batısında karayolunun kenarında yer alan plajın denizi ve sahili kum. Günübirlik geziye çıkan teknelerin de uğrak yeri olan Ulaş Plajı’ndaki piknik alanı sahip olduğu oturma yerleri ve ocaklarla ziyaretçilerine çok sayıda imkan sunuyor. Çevresi maki türü bitkiler, çiçekler ve ağaçlarla süslü olan plaja ulaşım kent merkezinden yapılan düzenli otobüs seferleri ile sağlanıyor. Piknik alanı ve plaja giriş ücretli. Ulaş, yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor.

 

Fuğla Plajı

Fuğla Plajı, Alanya’nın 20 kilometre batısında geniş bir koyun içinde. Günübirlik geziye çıkan teknelerin bir kısmı Fuğla koyunda öğle yemeği ve denize girme molası veriyor. Plajın deniz ve plajı kum, burun kısımları ise kayalık.

 

Damlataş Plajı

Damlataş Mağarası'nın önündeki kıyıda yer alan plaj Mavi Bayraklı. Deniz ve plaj kum. Plajın yarımadaya doğru uzanan koyu Kleopatra adıyla anılıyor. Efsaneye göre Mısır Kraliçesi Kleopatra Akdeniz'de çıktığı bir sefer sırasında Alanya’ya uğramış ve bu koyda denize girmiş. Kleopatra Koyu’nun özelliği suyunun berraklığı. Uzun bir yüzme parkuru arayanlar kıyı boyunca yüzüp, yarımadanın altındaki Fosforlu Mağara’ya gidilebilir. Deniz gözlüğü ile yüzüldüğünde balıkları ve deniz dibinin doğal güzelliklerini seyretmek de mümkün. Plaja giriş ücretsiz, hizmetler ise ücretli.

 

Portakal Plajı

Mavi Bayraklı Portakal Plajı, yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda. Denizi bazı yerlerde kum ve bazı yerlerde kum kayası. Girişin ücretsiz olduğu plajda yer alan büfelerin plaj hizmetlerinden ve turistik otellerin plaj kafeteryalarından yararlanabilirsiniz. Plaj üzerinde yer alan turistik tesislerin rüzgar sörfü gibi aktivitelerine katılabilirsiniz.

 

Mahmutlar Plajı

Alanya’nın yaklaşık 20 kilometre doğusunda yer alan Mahmutlar Plajı’nda deniz ve plajın büyük bir bölümü kum, bazı yerleri ise kum kayası. Girişin ücretsiz olduğu plajın bazı yerlerinden şezlong ve şemsiye kiralamak mümkün.

 

Keykubat Plajı

Mavi Bayraklı Keykubat Plajı 3 km. uzunluğunda. Deniz ve plaj kum. Alanya’nın en gözde plajlarından biri olan Keykubat Plajı boyunca kıyıda her türlü su sporlarının yapılabildiği işletmeler bulunuyor. Giriş ücretsiz; plaj hizmetlerinden ise ücret alınıyor. Turistik işletmelerin tesisleri dışarıdan gelen konuklara açık.


Popüler Yerler