Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Akdeniz
  3. Antalya
  4. Alanya
  5. Konaklı

Konaklı'nın Doğal Güzellikleri

Konaklı Beldesinin sahil şeridi Doğuda Çakal adasından başlayıp Batıda Kozancık Koyağı deresinin Akdeniz'e döküldüğü yer arasında kalan 10 km'lik bir sahil uzuluğu bulunmaktadır.

Sahil şeridinde denize girilebilecek bir çok plaj bulunmaktadır. Sahil şeridinin uzunluğu ve 1.450 hektarlık yüz ölçümüyle nadide bir turizm beldesi olma yolunda ilerleyen Konaklı Belediyesi aynı zamanda Antalya İlinin iki İlçesinden sonra gelen en büyük belde olan konaklı belediyesi 45.000 kişilik yatak kapasitesiyle tam bir turizm şehridir.Konaklı yazın nüfusu 100.000'i aşarken kışın nüfus yoğunluğu 30.000'i aşmaktadır.

Bu nüfus yoğunlu ile bile çoğu ilden büyük olan beldemiz her geçen gün biraz daha ilerlemekte,gelişmekte ve hızla büyümektedir.

 

Yatay Şelale

Konaklı şehir Merkezine yaklaşık 5 km uzaklıta kalan saklı cennetten bir köşe Yatay Şelale...

Yatay Şelale hiç bozulmamış tamamen doğal çevresiyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor. Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından bir nebze uzaklaşmak ve serinlemek isteyenlerin uğrak yeri haline gelmiş Yatay Şelale, doğal görüntüsünden hiçbir şey kaybetmeyerek günümüze kadar gelmiştir. Yatay şelaleye inerken gidilen yol adeta bir bitki tünelini andırmakta, patika yolun kenarlarına işletmeciler tarafından doğal hali bozulmadan yapılan patika yolun çok dik olmasından dolayı yer yer yorulanların dinlene bilmeleri için oturaklar konulmuş, bu oturaklara inerken fazla ihtiyaç duyulmuyor ama çıkarken  insanları bayağı zorladığı bi gerçek.

Yatay şelaleye indiğiniz zaman bütün yorgunluğunuz gidiyor, el değmemiş doğası ve tertemiz buz gibi suyuyla adeta cennetten bir köşeyi andırmaktadır.


Popüler Yerler