Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul

Kumkapı, İstanbul

Kumkapı, İstanbul


Adını aldığı “Kum Kapısı” ile kent kapılarının beşincisi oluşturan Kumkapı, Bizans döneminde “Kontoskalion” adı verilen küçük bir iskeleydi. Günümüzde sokaklara taşan balıkçı meyhaneleriyle ünlü Kumkapı, Tarihi Yarımada’nın en popüler köşelerinden birini oluşturmaktadır. Romen müzisyenlerle “Türk usulü” eğlencenin tadını çıkarmak için en tipik adreslerden biri olan Kumkapı, sahil boyunda yer alan balıkçı barınaklarının yanı sıra Aya Kiryaki, Panaghia Elpis, Surp Harutyan Kiliseleri’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Kumkapı’da yer alan iki Mimar Sinan eseri olan Abdi Çelebi Camisi ve Ağa Hamamı ise sonradan yapılan ekler ve değişikliklerle özelliklerini kaybetmiş yapılardır.

 


  Keşfedin, İstanbul
 • Balık Pazarı, İstanbul, Beyoğlu

  Çiçek Pasajı’nın hemen arkasında bulunan Balık Pazarı’nın Osmanlı sultanı Abdülaziz’e uzanan 150 yıllık bir geçmişi vardır.
  14.07.2015
 • Tarabya, İstanbul

  Adı terapi anlamındaki Therapia'dan gelen semt, deniz kenarındaki tavernaları ve balık lokantalarıyla tanınır.
  15.07.2015
 • Galata Kulesi, İstanbul, Beyoğlu

  Kendine özgü koni biçimindeki tepesiyle 36 metre yüksekliğindeki Galata Kulesi 1348 yılında Cenevizliler tarafından inşa edilmiş ve yangın gözetleme kulesi olarak kullanılmıştır.
  14.07.2015
 • Arap Camii, İstanbul, Beyoğlu

  Aslında bir kilise olan cami İstanbul fethedildiğine Fatih Sultan Mehmet tarafından Galata Camii adıyla camiye dönüştürülmüştür.
  14.07.2015
 • Beachler, İstanbul, Kilyos

  Yaz aylarında büyük partilerin ve konserlerin verildiği, 30.000 m2'yi aşan alanıyla Türkiye’nin en büyük özel plaj ve açık hava performans merkezidir.
  15.07.2015
Popüler Yerler