Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul

Kumkapı, İstanbul

Kumkapı, İstanbul


Adını aldığı “Kum Kapısı” ile kent kapılarının beşincisi oluşturan Kumkapı, Bizans döneminde “Kontoskalion” adı verilen küçük bir iskeleydi. Günümüzde sokaklara taşan balıkçı meyhaneleriyle ünlü Kumkapı, Tarihi Yarımada’nın en popüler köşelerinden birini oluşturmaktadır. Romen müzisyenlerle “Türk usulü” eğlencenin tadını çıkarmak için en tipik adreslerden biri olan Kumkapı, sahil boyunda yer alan balıkçı barınaklarının yanı sıra Aya Kiryaki, Panaghia Elpis, Surp Harutyan Kiliseleri’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Kumkapı’da yer alan iki Mimar Sinan eseri olan Abdi Çelebi Camisi ve Ağa Hamamı ise sonradan yapılan ekler ve değişikliklerle özelliklerini kaybetmiş yapılardır.

 


  Keşfedin, İstanbul
 • Hipodrom (At Meydanı), İstanbul, Sultanahmet

  “At binenlerin, atların meydanı” anlamına gelen Hipodrom, Roma İmparatoru Septimus Severus tarafından 2. yüzyıl sonlarında inşa ettirilmiş, Büyük Konstantin tarafından genişletilmişti.
  14.07.2015
 • Galatasaray Lisesi, İstanbul, Beyoğlu

  İstiklâl Caddesi’nin ortasında Türkiye’nin en saygın eğitim kurumlarından biri olan Galatasaray Lisesi yer alıyor.
  14.07.2015
 • Beachler, İstanbul, Kilyos

  Yaz aylarında büyük partilerin ve konserlerin verildiği, 30.000 m2'yi aşan alanıyla Türkiye’nin en büyük özel plaj ve açık hava performans merkezidir.
  15.07.2015
 • Mozaik Müzesi, İstanbul, Sultanahmet

  Mozaik Müzesi, Bizans İmparatorluğu Büyük Sarayı’nın revaklı avlusunun kuzeydoğu bölümünde kısmen sağlam kalmış mozaik döşemeyi içine alacak şekilde düzenlenmiştir.
  14.07.2015
 • Asmalımescit, İstanbul, Beyoğlu

  Beyoğlu’nun meşhur sokaklarından biri olan Asmalımescit, tarihi boyunca bohemlerin, aydın ve sanatçıların yaşadığı bir sokak olmuş.
  14.07.2015
Popüler Yerler