Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul

Kumkapı, İstanbul

Kumkapı, İstanbul


Adını aldığı “Kum Kapısı” ile kent kapılarının beşincisi oluşturan Kumkapı, Bizans döneminde “Kontoskalion” adı verilen küçük bir iskeleydi. Günümüzde sokaklara taşan balıkçı meyhaneleriyle ünlü Kumkapı, Tarihi Yarımada’nın en popüler köşelerinden birini oluşturmaktadır. Romen müzisyenlerle “Türk usulü” eğlencenin tadını çıkarmak için en tipik adreslerden biri olan Kumkapı, sahil boyunda yer alan balıkçı barınaklarının yanı sıra Aya Kiryaki, Panaghia Elpis, Surp Harutyan Kiliseleri’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Kumkapı’da yer alan iki Mimar Sinan eseri olan Abdi Çelebi Camisi ve Ağa Hamamı ise sonradan yapılan ekler ve değişikliklerle özelliklerini kaybetmiş yapılardır.

 


  Keşfedin, İstanbul
 • Yeni Camii ya da Valide Sultan Camii, İstanbul, Sultanahmet

  Yeni Cami, deniz kıyısındaki sultan camilerinin en görkemlisi ve İstanbul liman panoramasının temel öğesidir.
  14.07.2015
 • Divan Yolu, İstanbul, Cağaloğlu

  Ayasofya’dan başlayan Divan Yolu ve Theodosion Surları’nın Topkapı Kapısı’na kadar uzanır.
  14.07.2015
 • Beachler, İstanbul, Kilyos

  Yaz aylarında büyük partilerin ve konserlerin verildiği, 30.000 m2'yi aşan alanıyla Türkiye’nin en büyük özel plaj ve açık hava performans merkezidir.
  15.07.2015
 • Üsküdar

  MÖ 7.yüzyılda bir Yunan kolonisi olarak kurulan Kalkhedon’un (Kadıköy) iskelesi ve tersaneleri, bugünkü Üsküdar’ın yerleştiği alanda bulunur ve buraya Hrisopolis (Altın Şehir) denirdi.
  31.08.2015
 • Kalamış, İstanbul

  Adına şarkılar yazılan Kalamış, yürüyüş başta olmak üzere çeşitli sporları yapmaya olanak tanıyan deniz kıyısındaki parkı ve marinasıyla şehrin içinde huzur dolu bir mola vermek isteyenler için iyi bir seçenektir.
  15.07.2015
Popüler Yerler