Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul

Kumkapı, İstanbul

Kumkapı, İstanbul


Adını aldığı “Kum Kapısı” ile kent kapılarının beşincisi oluşturan Kumkapı, Bizans döneminde “Kontoskalion” adı verilen küçük bir iskeleydi. Günümüzde sokaklara taşan balıkçı meyhaneleriyle ünlü Kumkapı, Tarihi Yarımada’nın en popüler köşelerinden birini oluşturmaktadır. Romen müzisyenlerle “Türk usulü” eğlencenin tadını çıkarmak için en tipik adreslerden biri olan Kumkapı, sahil boyunda yer alan balıkçı barınaklarının yanı sıra Aya Kiryaki, Panaghia Elpis, Surp Harutyan Kiliseleri’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Kumkapı’da yer alan iki Mimar Sinan eseri olan Abdi Çelebi Camisi ve Ağa Hamamı ise sonradan yapılan ekler ve değişikliklerle özelliklerini kaybetmiş yapılardır.

 


  Keşfedin, İstanbul
 • Sarıyer, İstanbul

  Geçmişi Bizans öncesi döneme dek uzanan geçmişin balıkçı köyü Sarıyer, günümüzde Emirgan, Baltalimanı, İstinye ve Yeniköy gibi semtlerin de bağlı olduğu bir ilçedir.
  15.07.2015
 • Taksim, İstanbul

  Taksim Meydanı’ndan, doğuda Dolmabahçe’ye, güneydoğuda Kabataş’a doğru inen dik yamaçlar üzerinde, İnönü (eski Gümüşsuyu) Caddesi ile Kabataş arasındaki yörede kurulan, Ayaspaşa, Gümüşsuyu Mahallesi olarak da bilinmektedir.
  15.07.2015
 • Arnavutköy, İstanbul

  Boğaz’ın en güzel manzaralı semtlerinden biridir
  14.07.2015
 • Harbiye, İstanbul, Taksim

  Taksim, Şişli ve Beşiktaş arasında yer alan Harbiye, 1870 yılında çıkan Beyoğlu yangınının ardından evsiz kalan Levanten ve gayrimüslimlerin bölgeye taşınmasıyla şekillenmeye başladı.
  15.07.2015
 • St. Antoine De Padoue Katolik Kilisesi

  İstanbul’un en büyük ve cemaati en geniş olan St. Antoine Kilisesi’nin mimarı Giulio Mongeri’dir. Kilisenin altı yıl süren inşaatı 1912 yılında tamamlanmıştır.
  14.07.2015
Popüler Yerler