Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Akdeniz
 3. Antalya

Mağaralar, Antalya

Mağaralar, Antalya

Altınbeşik Düdeni

Dünyanın en ilginç mağaralarından biri olan Altınbeşik Düdeni, Ürünlü Köyü sınırları içerisinde yer alıyor. Toros Dağları'nın altında bulunan çok sayıdaki mağara ve gölden,  göllerin su seviyeleri farklı olduğu için aralarında çağlayanlar oluşturuyor. Mağaralarda dev boyutlarda sarkıt ve dikitler var. Bu mağara ve göllerin milyonlarca yıllık bir sürecin sonucu oluştuğu biliniyor.

50.000 Yıllık İzler: Karain Mağarası

Antalya'dan 30 km uzaklıkta yer alan Karain Mağarası, tarihi Palaolitik (Yontma Taş Devri) Çağ'a kadar uzanan (MÖ 50.000) Türkiye'deki en eski yerleşim merkezi. Sabah güneşiyle aydınlanan tek giriş birbiriyle bağlantılı üç bölmeye açılıyor. Her ne kadar buluntulardan bazıları girişte yer alan ufak müzede sergilense de eserlerden çoğu ülkemizin çeşitli müzelerinde dağılmış durumda.

 


  Keşfedin, Antalya
 • Noel Baba'nın doğduğu topraklar

  Bütün dünyada Noel Baba olarak tanınan Aziz Nicholas,Türkiye'nin Akdeniz kıyılarında önemli bir Likya kenti olan Patara'da doğmuş.
  25.06.2015
 • Kaş'ta keşfedilecek çok yer var

  Sapsarı kum ve mavi denizin buluştuğu kumsallar, Kaş'ın benzersiz plajlarının adresleri. Küçükçakıl, Büyükçakıl, Akçagerme ile Limanağzı yüzme tutkunları için ideal yerler.
  30.06.2015
 • Parklar ve Dinlenme Alanlar, Antalya

  18.700 metrekarelik arazi üzerinde yeşil alanlardan yürüyüş yollarına, spor tesislerinden yeme-içme olanaklarına, göletlerden küçük hayvanat bahçesine kadar rekreasyon alanı olarak düzenlenmiş park, falezlerin üzerinde yer alıyor.
  28.07.2015
 • Parklar, Antalya

  Köprülü Kanyon Milli Parkı, doğal güzellikler ortasında zengin bitki örtüsüne sahip bir vadide yer alıyor.
  28.07.2015
 • Kurşunlu Şelalesi

  Kurşunlu Şelalesi 2 kilometrelik bir kanyonun içinde kalmaktadır.
  24.08.2015
Popüler Yerler