Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Akdeniz
 3. Antalya

Parklar ve Dinlenme Alanlar, Antalya

Parklar ve Dinlenme Alanlar, Antalya

Atatürk Parkı - Karayolları Parkı

18.700 metrekarelik arazi üzerinde yeşil alanlardan yürüyüş yollarına, spor tesislerinden yeme-içme olanaklarına, göletlerden küçük hayvanat bahçesine kadar rekreasyon alanı olarak düzenlenmiş park, falezlerin üzerinde yer alıyor. Ayrıca park bünyesinde "Şehitlik Anıtı" da yer alıyor.

 

Karaalioğlu Parkı

Antalya’nın en eski parkı olan, falezlerin üzerindeki Karaalioğlu Parkı’nın ana planı Perge Antik kenti’nden alınmış. 120 çeşide yakın bitki türüne sahip Park, iklime özgü nadide çiçek ve ağaçları, beton yol ve miradorları, gazinoları ile Antalya'nın en şirin yerlerinden biri. Antalya merkezde; Stadyum ile Kaleiçi arasında yer alan parka otobüs ile veya turistik tramvay ile ulaşmak mümkün.

 

Antalya Kültür Parkı

Antalya Kültür Parkı bünyesine yer alan Cam Piramit, kentin en önemli kongre ve toplantı merkezlerinden biri. Aynı zamanda; içinde barındığı kültür park; Antalya’nın en güzel parklarından biri. Park içinde; yapay havuzlar ve şelaleler var, ayrıca her yerin yemyeşil olduğunu da unutmamak gerek.

 


  Keşfedin, Antalya
 • Topçam Plajı, Antalya

  Antalya’nın en çok ilgi gören ve kent merkezinin15 km batısında yer alan çam ormanları içindeki plaj, amatör dalgıçlar için ideal bir yer.
  28.07.2015
 • Gazipaşa

  30.06.2015
 • Kemer'e Mavi Yolculuk

  Akdeniz ve Ege kıyılarımızda yapılan Mavi Yolculuk ülkemize özgü bir turizm çeşidi.
  10.07.2015
 • Manavgat Şelalesi

  Manavgat Çayı, Manavgat’ın 4 km. kuzeyinde Manavgat Şelalesi’ni oluşturuyor.
  30.06.2015
 • Kaş'ta Mavi Yolculuk

  23.06.2015
Popüler Yerler