Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul

Samatya, İstanbul


İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Samatya, bir Rum yerleşimidir. Dar sokaklarındaki ahşap evleri, balıkçıları, meyhaneleri ve tarihi yapıları ve eski kent dokusunun en çok hissedildiği yerlerden biri olan semtin çok daha eski bir yerleşim üzerinde oturduğu düşünülmektedir. Semtte yer alan Ayios Georgios, Ayio Minas, Ayios Nikola, Analipi, Ayios Kostantin Ke Eleni kiliseleri ise bugün özgün yapılarını koruyamamış yapılardır. Bugün; bir kısmı yeniden restore edilmiş ve özgün yapısını kaybetmişken, bir kısmı da yıkılarak küçük atölyeler halini almıştır.

 

 


  Keşfedin, İstanbul
 • Hipodrom (At Meydanı), İstanbul, Sultanahmet

  “At binenlerin, atların meydanı” anlamına gelen Hipodrom, Roma İmparatoru Septimus Severus tarafından 2. yüzyıl sonlarında inşa ettirilmiş, Büyük Konstantin tarafından genişletilmişti.
  14.07.2015
 • Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi, İstanbul, Beyoğlu

  1867 yılında yapımına başlanan kilisenin mimarı Yoannis Topazi’dir.
  14.07.2015
 • Kalamış, İstanbul

  Adına şarkılar yazılan Kalamış, yürüyüş başta olmak üzere çeşitli sporları yapmaya olanak tanıyan deniz kıyısındaki parkı ve marinasıyla şehrin içinde huzur dolu bir mola vermek isteyenler için iyi bir seçenektir.
  15.07.2015
 • Burma Sütun (Yılanlı Sütun), İstanbul, Sultanahmet

  İstanbul’daki en eski eserlerden biri de Delphi'deki Apollo tapınağından getirtilen, üç yılanın birbirine dolandığı Burmalı Sütun’dur.
  14.07.2015
 • Mozaik Müzesi, İstanbul, Sultanahmet

  Mozaik Müzesi, Bizans İmparatorluğu Büyük Sarayı’nın revaklı avlusunun kuzeydoğu bölümünde kısmen sağlam kalmış mozaik döşemeyi içine alacak şekilde düzenlenmiştir.
  14.07.2015
Popüler Yerler