Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul

Samatya, İstanbul


İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Samatya, bir Rum yerleşimidir. Dar sokaklarındaki ahşap evleri, balıkçıları, meyhaneleri ve tarihi yapıları ve eski kent dokusunun en çok hissedildiği yerlerden biri olan semtin çok daha eski bir yerleşim üzerinde oturduğu düşünülmektedir. Semtte yer alan Ayios Georgios, Ayio Minas, Ayios Nikola, Analipi, Ayios Kostantin Ke Eleni kiliseleri ise bugün özgün yapılarını koruyamamış yapılardır. Bugün; bir kısmı yeniden restore edilmiş ve özgün yapısını kaybetmişken, bir kısmı da yıkılarak küçük atölyeler halini almıştır.

 

 


  Keşfedin, İstanbul
 • Üsküdar

  MÖ 7.yüzyılda bir Yunan kolonisi olarak kurulan Kalkhedon’un (Kadıköy) iskelesi ve tersaneleri, bugünkü Üsküdar’ın yerleştiği alanda bulunur ve buraya Hrisopolis (Altın Şehir) denirdi.
  31.08.2015
 • Sultanahmet Camii, İstanbul

  Altı minareli cami çini dekorasyonu nedeniyle “Mavi Camii” olarak da adlandırılır.
  14.07.2015
 • St. Antoine De Padoue Katolik Kilisesi

  İstanbul’un en büyük ve cemaati en geniş olan St. Antoine Kilisesi’nin mimarı Giulio Mongeri’dir. Kilisenin altı yıl süren inşaatı 1912 yılında tamamlanmıştır.
  14.07.2015
 • Topkapı Sarayı, Harem, Müze Koleksiyonları, İstanbul, Sultanahmet

  Harem, sultanların ailesi ile birlikte yaşadığı özel ve yasaklanmış alanlardı.
  14.07.2015
 • Sultan III. Ahmet Çeşmesi, İstanbul, Sultanahmet

  Topkapı Sarayı’nın giriş kapısının yakınındaki çeşme, 1728 yılında Osmanlı- Barok tarzında inşa edilmiş ve çeşmeye Sultan III. Ahmet’in adı verilmiştir.
  14.07.2015
Popüler Yerler