Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Ege
 3. Muğla
 4. Marmaris

Sedir Adası (Kleopatra Adası), Marmaris, Muğla

Sedir Adası (Kleopatra Adası), Marmaris, Muğla

Adanın kuzeybatı yanındaki küçük koyda, halk arasında Kleopatra'nın yüzdüğü rivayet edilen çok ilginç bir plaj bulunuyor.

Marmaris’e 15 km uzaklıktaki Sedir Adası’na Çamlıköy’den düzenli motor seferleri düzenleniyor. Oolotik adı verilen kendine has kumu ve turkuvazdan laciverte uzanan benzersiz denizi adayı gerçekten özel kılıyor. Kleopatra Adası diye de anılan Sedir Adası’nda, Roma çağından kalma eski Cedrae ören yeri bulunuyor. Surların kalıntıları çok uzaktan bile rahatça seçilebiliyor. Adanın kuzeybatı yanındaki küçük koyda halk arasında Kleopatra'nın yüzdüğü rivayet edilen çok ilginç bir plaj var. Efsaneye göre bu küçük koy Kleopatra ile Mark Antonius'un denize girdikleri yer. Buradaki kumu Antonius sevgilisi Kleopatra için Kuzey Afrika'dan gemilerle getirtmiş. Yine yaygın inanışa göre bu cins kum bugün yalnızca Mısır'da görülüyor. Saray Adası’nın doğu kısmında surlarla çevrili yapı kalıntıları, Roma döneminden kalma. En iyi durumda olan yapı, Küçük Tiyatro binası. Dor'lara ait Apollon tapınağının temelleri üzerinde sonraki yüzyıllarda bir Hıristiyan bazilikası inşa edilmiş. Saray Adası’nın batı kesiminde bir Agora bulunuyor. Bir takım kitabelerden bu bölgede Apollon'un onuruna atletizm festivallerinin düzenlendiği anlaşılıyor.


  Keşfedin, Marmaris
 • Armutalan, Marmaris, Muğla

  Sahile 600 metre mesafede çam ormanlarıyla kaplı tepelerin ardında yer alan şirin bir belde.
  28.07.2015
 • Nasıl Gezmeli? Marmaris, Muğla

  İçmeler, Armutalan ve Yalancı Boğaz’la birleşmiş çevresiyle beraber düşünürseniz, Marmaris bir haftada, hatta bir ayda gezilip görülmeyle bitecek gibi değil.
  28.07.2015
 • İçmeler, Marmaris, Muğla

  İçmeler, turistik tesisleri, plajı ve eğlence yerleri ile önemli turistik beldelerimizden birisi.
  28.07.2015
 • Yalancı Boğaz, Marmaris, Muğla

  Marmaris'e 8 km uzaklıkta bulunan bu kara parçası, bir gemi kaptanının fırtınalı bir havada burayı körfeze giden boğaz zannedip gemisini karaya oturtmasından sonra "Yalancı Boğaz" adını almış. Ağaç yapımı Gulet tersanelerinin bulunduğu kara parçası görülmeye değer.
  28.07.2015
 • Marmaris'te Mavi Yolculuk

  Dünyada başka bir örneği olmayan Mavi Yolculuk, Ege ve Akdeniz sahillerimize özgü bir klasik.
  03.07.2015
Popüler Yerler