Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Akdeniz
  3. Antalya
  4. Serik

Serik'i Keşfedin

Antalya’nın önemli turizm merkezlerinden biri olan Serik’de deniz, kum, güneş ve tarihin birlikteliğini hissetmemeniz neredeyse imkansızdır. Ilıman iklime sahip ilçede, hem yaz hem de kış aylarında tatilini sıcak bir bölgede geçirmek isteyen turistler için cazibe merkezidir.
Doğal ve tarihi güzellikleri, farklı tatil ihtiyaçlarına cevap veren turizm çeşitliliği ile Serik Bölgesi’nin gelecekte de Akdeniz’in turizm merkezi olacağı düşünülmektedir. Ortalama % 55 olan nem miktarına sahip ve yılın tamamı güneşli olan Serik'de Akdeniz iklimi hâkimdir. İklimin ılıman olması hem yaz hem de kış mevsiminde tatilini sıcak bir bölgede geçirmek isteyen turistler için önemli bir etkendir. 
Tamamen kum olan ve genişliği 150 m kadar değişen sahillerde gün boyu güneşlenme ve yürüyüş yapma imkânı vardır. Gezinti tekneleri ile yapılabilecek deniz turları, deniz motorları ile yapılabilecek paraşüt ve yelken sporlarını yapmak mümkündür. Denize yakın olan beş yıldızlı oteller, turistlere sadece yatak ve yemek imkânları ile sınırlı kalmayan farklı tatil imkânları sunmaktadır.

Disko-bar tarzı eğlence merkezlerinin yanı sıra, Türk geceleri gibi kültürel faaliyetler, farklı sportif etkinlikler, alışveriş imkânı, toplantı ve kongre salonları, SPA, sauna-hamam gibi sağlık aktiviteleri de otellerde misafirlere sunulmaktadır.

 


Popüler Yerler