Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul

Süleymaniye, İstanbul

 

Kanuni Sultan Süleyman döneminde kurulan Süleymaniye, İstanbul’un Osmanlı kültür dokusunun en fazla nüfuz ettiği semtlerden biridir. Şehrin Haliç’e bakan üçüncü tepesinde yer alan semt, adını Süleymaniye Camii ve Külliyesinden almıştır. 16. yüzyılda inşa edilen Külliye çevresinde gelişen semt, eğitim kurumları ve din bilginleri sınıfından oluşan sakinleriyle zamanının en seçkin Osmanlı semtlerinden biri olmuştur. Osmanlı’yla birlikte düşüşe geçen semt, kente yeni gelen göçmenlerin ilk yerleştikleri yerlerden biri olmuştur. Günümüzdeki eğitim ve devlet kurumlarının yoğun olduğu bölge, değişen kent dokusuna karşın halen geçmişin izlerini taşır. 

 


  Keşfedin, İstanbul
 • Beachler, İstanbul, Kilyos

  Yaz aylarında büyük partilerin ve konserlerin verildiği, 30.000 m2'yi aşan alanıyla Türkiye’nin en büyük özel plaj ve açık hava performans merkezidir.
  15.07.2015
 • Milion Taşı, İstanbul, Sultanahmet

  Yerebatan Sarnıcı’nın hemen çıkışında yer alan Milion Taşı IV. yüzyılda burada inşa edilen anıttan kalan son parçadır.
  14.07.2015
 • Büyükada, İstanbul

  Adalar ilçesinin merkezi, dokuz adanın en büyüğü Büyükada, tepelerini süsleyen manastır ve kiliseleri, birbirinden güzel köşkleri, çam ormanları içindeki piknik alanları, muhteşem manzaralı kır lokantaları ve plajlarıyla Adalar içinde en popüleridir.
  15.07.2015
 • Örme Sütun (Konstantin Sütunu)

  VII. Konstantin (911-955) tarafından MS 944 yılında diktirilen bu anıt, tepesinde bulunan tunç bir küre ile birlikte 32 m yüksekliğinde idi.
  14.07.2015
 • Asmalımescit, İstanbul, Beyoğlu

  Beyoğlu’nun meşhur sokaklarından biri olan Asmalımescit, tarihi boyunca bohemlerin, aydın ve sanatçıların yaşadığı bir sokak olmuş.
  14.07.2015
Popüler Yerler