Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Akdeniz
 3. Antalya
 4. Manavgat
 5. Side

Titreyengöl

Titreyengöl

 

Sorgun’dan doğuya devam edildiğinde bir süre sonra Side’nin en popüler tatil merkezine ulaşılıyor. Gölle deniz çevresine dağılmış, çam ağaçları içine yerleştirilmiş çok sayıda tesisin kurulduğu mevkiye Titreyengöl deniyor.

Titreyengöl aslında bir göl değil. Manavgat Çayı’nın bir kolunun denize dökülmeden önce epey genişlemesi ve akıntısının yavaşlaması ile göle benzemiş. Rüzgarda suyun titremesiyle de bu adı almış. Çevresi sık olmayan çam ağaçlarıyla çevrili olan Titreyengöl, hem konaklama olanakları hem de doğal güzellikleriyle öne çıkıyor. Gölün çevresi düzenlenmiş ve yürüyüş yolları yapılmış.

Manavgat Çayı’na ve orman içine doğru yürüyüş yapabilirsiniz. Binicilik eğitimi veren ve orman içinde at turları düzenleyen at çiftlikleri Titreyengöl’de de karşınıza çıkacak. Bu doğa harikası, farklı türlerde kuşlara ev sahipliği yapıyor. 

Orman içindeki toprak yol araçla geçişe de uygun. Yaklaşık 4 km. uzunluğundaki yol önce Manavgat Çayı’na, ardından da çayın denize döküldüğü noktaya çıkıyor.

Side-Sorgun arasındaki sahil kesimini dolduran plaj barakaları bu bölgede de karşımıza çıkıyor. Barakaların çay kenarında bulunanlarının bir bölümü restorana dönüştürülmüş. Çaya olta atmak serbest.

 

 

 


  Keşfedin, Side
 • SORGUN

  Side’den çıkıp doğuya yöneldiğinizde sırtını ormanlara dayamış müthiş kumsalıyla Sorgun’a ulaşırsınız.
  30.06.2015
 • Manavgat Şelalesi

  Manavgat Çayı, Manavgat’ın 4 km. kuzeyinde Manavgat Şelalesi’ni oluşturuyor.
  30.06.2015
 • Titreyengöl Efsanesi

  30.06.2015
Popüler Yerler