Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Karadeniz
 3. Trabzon

TRABZON KEŞFEDİN

TRABZON KEŞFEDİN

HAMSİKÖY

Hamsiköy, Trabzon’dan Gümüşhane’ye doğru giden yolda Zigana dağı eteklerinde yemyeşil ormanlar içinde yer alıyor. Sütlacı ile ünlü olan Hamsiköy, yeni yapılan tatil köyü ile doğaya kaçmak isteyenler için ideal. Burada aynı zamanda alabalık üretimi de yapılıyor. 

 

ZİGANA GEÇİDİ

Trabzon’u Erzurum’a bağlayan yol, tarih boyunca Karadeniz dağlarının en önemli geçidini oluşturmuş. Ortaçağda Asya’yı Avrupa’ya bağlayan büyük kervan yolu, Çin’den başlayıp Kaşgar, Semerkant, Buhara, Nişapur, Rey, Tebriz ve Erzurum üzerinden gelerek Zigana Geçidi’nden denize inermiş. Trabzon’dan deniz yoluyla Venedik ve Ceneviz’e ulaşırmış. Bugün yeni yol yapıldığı için eski Zigana Geçidi kullanılmıyor. Yine de müthiş manzaraya diyecek yok.

 

SÜRMENE-OF

Sürmene’nin tarihi MÖ 5. yüzyıla kadar uzanıyor. Sürmene’nin bıçakları çok meşhur. Tipik bir Karadeniz kasabası olan Sürmene’nin 4 km doğusunda, 1800’lü yıllarda inşa edilen sivil mimarinin en güzel örneklerinden olan Kastel Konağı yer alıyor. 13 km.lik sahil yolu Sürmene’yi Of’a bağlıyor. Of sahillerinde denize girmek mümkün. 


  Keşfedin, Trabzon
 • TRABZON YAYLALAR

  Sultan Murat Yaylası, Trabzon ili, Çaykara ilçesine 25 km. mesafede yer alıyor.
  10.07.2015
 • UZUNGÖL

  Uzungöl, eşsiz doğal güzellikleri ile Karadeniz'in son yıllardaki en gözde turizm merkezlerinden biri.
  10.07.2015
Popüler Yerler