Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Karadeniz
 3. Trabzon

UZUNGÖL

UZUNGÖL

1090 m. yükseklikteki Uzungöl, eşsiz doğal güzellikleri ile Karadeniz'in son yıllardaki en gözde turizm merkezlerinden biri. Çaykara ilçesine 20 km, Trabzon’a 100 km. mesafedeki Uzungöl'e yaz, kış ulaşmak mümkün.

Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Holdizon deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, "Uzungöl" olarak biliniyor ve çevresi de aynı adı taşıyor. Özellikle yakınındaki "Ferah" köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evleri, doğanın güzelliğini tamamlar özellikte. Dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliği ile yarışan ve altyapı hizmetleri açısından en donanımlı durumdaki Uzungöl’ün 10 km. güneyindeki Holdizon dağları (3000 m.) ve Balıklıgöl çevresi yaya yürüyüşü ve vahşi doğayı gözlemlemek için son derece uygun.
Çevrede trekking, kuş gözleme, botanik amaçlı turların yanı sıra daha yükseklerdeki dağların arasındaki göllere veya yakınlardaki Şekersu, Demirkapı, Yaylaönü gibi diğer yaylalara geziler düzenleme olanağı da var. Yaban hayatı bakımından Uzungöl çevresindeki dağlarda ayı, kurt, yaban keçisi, tilki, Kafkas dağ horozu gibi çeşitli hayvan türleri barınıyor. 500 bin m2 alana sahip olan gölde alabalık ve sazan balığı da yaşıyor.

 


  Keşfedin, Trabzon
 • TRABZON KEŞFEDİN

  Hamsiköy, Trabzon’dan Gümüşhane’ye doğru giden yolda Zigana dağı eteklerinde
  10.07.2015
 • TRABZON YAYLALAR

  Sultan Murat Yaylası, Trabzon ili, Çaykara ilçesine 25 km. mesafede yer alıyor.
  10.07.2015
Popüler Yerler