Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Ege
 3. Muğla
 4. Marmaris

Yalancı Boğaz, Marmaris, Muğla

Yalancı Boğaz, Marmaris, Muğla

Marmaris'e 8 km uzaklıkta bulunan bu kara parçası, bir gemi kaptanının fırtınalı bir havada burayı körfeze giden boğaz zannedip gemisini karaya oturtmasından sonra "Yalancı Boğaz" adını almış. Ağaç yapımı Gulet tersanelerinin bulunduğu kara parçası görülmeye değer.

Yapılaşma henüz yok, doğası bakir, daha sakin, daha esintili, havası büyülü, gün batımı doyumsuz ve Marmaris' i tam karşıdan seyrediyor.

İstanbul'dan Dalaman Havaalanı’na inenlerin, Marmaris-Yalancı Boğaz'a ulaşmak için 1 buçuk saat kara yolculuğu yapmaları gerekiyor. Marmaris-Yalancı Boğaz arası, yaklaşık 10 km. İstanbul'dan Bursa-İzmir-Aydın yoluyla Muğla Gökova'ya inenler, Marmaris'e dönen okaliptüs ağaçlarına paralel olarak devam eden yol ile sıkılmadan ve sıkışmadan rahatça kente girebiliyor. Girişte sola ayrılan yol, garajların ve marinanın arkasından kıyıya paralel takip ederek Günnük ormanları arasından Yalancı Boğaz'a iniyor.

 


  Keşfedin, Marmaris
 • Marmaris'te Mavi Yolculuk

  Dünyada başka bir örneği olmayan Mavi Yolculuk, Ege ve Akdeniz sahillerimize özgü bir klasik.
  03.07.2015
 • Armutalan, Marmaris, Muğla

  Sahile 600 metre mesafede çam ormanlarıyla kaplı tepelerin ardında yer alan şirin bir belde.
  28.07.2015
 • Sedir Adası (Kleopatra Adası), Marmaris, Muğla

  Adanın kuzeybatı yanındaki küçük koyda, halk arasında Kleopatra'nın yüzdüğü rivayet edilen çok ilginç bir plaj bulunuyor.
  28.07.2015
 • Nasıl Gezmeli? Marmaris, Muğla

  İçmeler, Armutalan ve Yalancı Boğaz’la birleşmiş çevresiyle beraber düşünürseniz, Marmaris bir haftada, hatta bir ayda gezilip görülmeyle bitecek gibi değil.
  28.07.2015
 • Çiftlik, Marmaris, Muğla

  İri kumlu plajı ve çardak lokantaları ile özellikle yatçıların konaklamak için seçtikleri bir koy.
  28.07.2015
Popüler Yerler