Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Karadeniz
 3. Artvin

YAYLALAR KÖYÜ (HEVEK)

YAYLALAR KÖYÜ (HEVEK)

Yaylalar Köyü, Kaçkar dağına tırmanmak İsteyenlerin ara konaklama merkezi konumunda.

Yaylalar Köyü, Yusufeli ilçesinin 53 km. batısında yer alıyor. Yusufeli-Sarıgöl beldesi arası 20 kilometrelik stabilize yolda ticari araçlarla yolcu taşımacılığı yapılıyor. Sarıgöl -Yaylalar köyü arası 33 km, toprak yoldan özel aracınız ya da kiralayabileceğiniz araçlarla Yaylalar köyüne gidilebilirsiniz. Yaylalar köyü-Dilberdüzü kamp yeri arası 10 km. patika yoldan yürüyerek de gidilebiliyor. 3. 200 m. yükseklikteki Yaylalar köyü çeşme, elektrik, sağlık ocağı gibi altyapıya sahip. Köyde bakkal, kır kahvesi, lokanta, fırın ve kasap da bulabilirsiniz.
Kaçkar tırmanışından önce köyden yeme içme malzemeleri satın alabilir, yük taşıma için katır kiralayabilirsiniz. 3. 328 m. yükseklikteki Dilberdüzü, Kaçkar dağları zirvesine en yakın kamp yeri. Bol soğuk suyu bulunan Dilberdüzü'nde ne yazık ki altyapıya yönelik hiçbir çalıma yok. Dilberdüzü'nden itibaren 3,932 m. rakımlı Kaçkar dağlarına rehbersiz çıkmak tehlikeli. Bölgede vaşak, ayı, yaban keçisi, kurt, çakal, tilki gibi yaban hayvanlarını izleyebilirsiniz. Yaylalar Köyü yolu üzerinde Altıparmak köyünde, Altıparmak (Borhal) kilisesi görülmeye değer. Köyde dokunan ipek halıları görmeden dönmeyin.

Konaklama için pek çok pansiyonun bulunduğu Sarıgöl Beldesi'nde kalmak mümkün. Ayrıca Sarıgöl’de her tür ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.


  Keşfedin, Artvin
 • BORÇKA-KARAGÖL

  Göl çevresi ormanlarda, vaşak, boz ayı, çengel boynuzlu dağ keçisi, dağ tavuğu, yırtıcı kuşları izleyebilirsiniz.
  10.07.2015
 • SAHARA YAYLASI

  Sahara da Karavan turizmine uygun çok sayıda alan bulunuyor.
  09.07.2015
 • ARTVİN KEŞFEDİN

  Kamp yapmak için uygun bir alana sahip.
  10.07.2015
 • ARDANUÇ-BİLBİLAN YAYLASI

  Karanlık meşe ve Yalnızçam dağları ile kaplı ve Ardahan ile sınır olan Bilbilan Yaylası
  09.07.2015
 • KAÇKAR DAĞI

  Kaçkar, 3972 m. ile Karadeniz’in en yüksek zirvesi.
  09.07.2015
Popüler Yerler