Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Karadeniz
  3. Düzce
  4. Yığılca

Yığılca'nın doğa harikaları

Yığılca'nın doğa harikaları

Yığılca; bal ormanları, Saklıkent ve Yoğunpelit Şelaleleri, Sarıkaya ve Gökçeağaç Mağaraları gibi birçok güzelliğe sahip. Yığılca-Yedigöller Milli Parkı yol ağı şiirsel güzellikte manzaralar sunuyor.

İlçe merkezine girmeden hemen önce Hasanlar baraj gölü, alternatif su sporlarının yanı sıra, her yıl geleneksel olarak düzenlenen yelken yarışları, zengin balık kaynakları ile sportif amaçlı olta balıkçılığına müsait kıyıları ile dikkat çekiyor.

 

Yığılca, önemli yürüyüş parkurlarına da sahip. Bu parkurlar arasındaki güzergahlar alternatif doğa sporları için oldukça uygun. Eşsiz orman zenginliği arasında, foto safari, kaya tırmanışı, bisiklet sporları, alternatif su sporları, sportif amaçlı olta balıkçılığı, karavan ve çadır kampı yapılıyor.

Saklıkent Şelalesi

Yığılca ilçesi sınırları içinde bulunan Saklıkent Şelalesi, Yedigöller yolu güzergahında, Düzce’ye 40 km. Yığılca merkeze 5 km. mesafede. Şelale, trekking ve foto-safari yapmak için oldukça uygun.Bölgede piknik-mesire alanı ve alabalık tesisi bulunuyor.

Yoğunpelit Şelalesi

Yoğunpelit köyünde bulunan şelale, Düzce-merkeze 56 km. ilçe merkezine 20 km. mesafede. Bölge trekking, foto-safari, piknik gibi aktiviteler için oldukça uygun.

 

Sarıkaya Mağarası

Batı Karadeniz Bölgesinin en büyük mağarası. İçinde şelaleler ve göletler var. Genişliği 80 m. boyu 75 m. tavan yüksekliği ise 15-40 m.arasında değişmekte. Birinci derecede doğal sit alanı. Kaya tırmanışı, çadır kampı için uygun.


Popüler Yerler