Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul

Mısır Çarşısı, İstanbul, Eminönü

Mısır Çarşısı, İstanbul, Eminönü

 

Mısır Çarşısı adını Kahire’den gelen malların özellikle de baharatların burada satılmasından dolayı almıştır. Eskiye oranla her ne kadar azalmış da olsalar, çarşının yüz civarındaki dükkanının büyük bir kısmı geleneksel baharatçı ve mezecilerden oluşmaktadır. İçinde zengin çeşitleri olan çiçek pazarı, balık pazarı, meyve ve sebze satıcıları da yer alır. Türkiye’nin değişik yörelerine ait peynir çeşitleri, lokum çeşitleri, baharat ve kahve türleri, hurma, kuru incir, iğde, kuşüzümü, lokma, baklava, tulumba gibi meyve ve tatlıları buradan satın alabilirsiniz.

Eminönü Meydanı.


  Tarih ve Kültür, İstanbul
 • Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, İstanbul, Harbiye

  1940'lı yıllarda istanbul valisi olan Lütfi Kırdar tarafından “dünya güreş şampiyonası”nda kullanılmak için yaptırılmış bu bina sonradan yenilenerek kongre merkezi ve sergi sarayı haline getirildi.
  14.07.2015
 • Dolmabahçe Sarayı, İstanbul, Beşiktaş

  Sultan I. Abdülmecit tarafından yaptırılan saray, Avrupa mimari üsluplarının bir karışımı olarak, Garabet Amira Balyan ve oğlu Nigoğos Balyan tarafından 1843-1855 yılları arasında inşa edilmiştir.
  14.07.2015
 • Eyüp Camii ve Eyüp Sultan Türbesi, İstanbul, Eyüp

  Eyüp Sultan Külliyesi; fetihten sonra İstanbul'da yapılan ve cami, türbe ile imaretten oluşan bir yapı topluluğu özelliğini taşır. 1458 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından türbe ile birlikte yaptırılmıştır.
  15.07.2015
 • Rumeli Hisarı, İstanbul

  30 bin metrekarelik bir alana yayılan hisar, muhteşem bir Boğaz manzarasına sahiptir.
  14.07.2015
 • Fener Rum Lisesi (Kırmızı Mektep), İstanbul, Fener

  Sahil yolundan bakıldığında göze çarpan devasa yapı olan Fener Rum Lisesi 1881 yılında, mimar Dimaolis tarafından yapılmıştır.
  15.07.2015
Popüler Yerler