Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul

Mısır Çarşısı, İstanbul, Eminönü

Mısır Çarşısı, İstanbul, Eminönü

 

Mısır Çarşısı adını Kahire’den gelen malların özellikle de baharatların burada satılmasından dolayı almıştır. Eskiye oranla her ne kadar azalmış da olsalar, çarşının yüz civarındaki dükkanının büyük bir kısmı geleneksel baharatçı ve mezecilerden oluşmaktadır. İçinde zengin çeşitleri olan çiçek pazarı, balık pazarı, meyve ve sebze satıcıları da yer alır. Türkiye’nin değişik yörelerine ait peynir çeşitleri, lokum çeşitleri, baharat ve kahve türleri, hurma, kuru incir, iğde, kuşüzümü, lokma, baklava, tulumba gibi meyve ve tatlıları buradan satın alabilirsiniz.

Eminönü Meydanı.


  Tarih ve Kültür, İstanbul
 • Eyüp Camii ve Eyüp Sultan Türbesi, İstanbul, Eyüp

  Eyüp Sultan Külliyesi; fetihten sonra İstanbul'da yapılan ve cami, türbe ile imaretten oluşan bir yapı topluluğu özelliğini taşır. 1458 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından türbe ile birlikte yaptırılmıştır.
  15.07.2015
 • Beyazıt Kulesi, İstanbul

  Beyazıt Meydanı’nda, üniversite bahçesinde bulunan kule, II. Sultan Mahmut zamanında 1823 yılında Marmara Adası’ndan getirilen mermerlerle inşa edilmiştir.
  14.07.2015
 • Hıdiv Kasrı, İstanbul, Çubuklu

  Hıdiv, Osmanlı'nın Mısır valilerine verdiği ünvandır.
  14.07.2015
 • Atatürk Kültür Merkezi (AKM), İstanbul, Taksim

  İstanbul'da Taksim Meydanı'nda kurulu, opera, bale, tiyatro, konser ve kongre amacı ile kullanılan içinde bir sergi salonu ve sinema da bulunan yapıdır.
  15.07.2015
 • Miniatürk, İstanbul, Eyüp

  Türkiye'deki çeşitli eserlerin maketlerinin sergilendiği, dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkıdır.
  15.07.2015
Popüler Yerler