Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul

Mısır Çarşısı, İstanbul, Eminönü

Mısır Çarşısı, İstanbul, Eminönü

 

Mısır Çarşısı adını Kahire’den gelen malların özellikle de baharatların burada satılmasından dolayı almıştır. Eskiye oranla her ne kadar azalmış da olsalar, çarşının yüz civarındaki dükkanının büyük bir kısmı geleneksel baharatçı ve mezecilerden oluşmaktadır. İçinde zengin çeşitleri olan çiçek pazarı, balık pazarı, meyve ve sebze satıcıları da yer alır. Türkiye’nin değişik yörelerine ait peynir çeşitleri, lokum çeşitleri, baharat ve kahve türleri, hurma, kuru incir, iğde, kuşüzümü, lokma, baklava, tulumba gibi meyve ve tatlıları buradan satın alabilirsiniz.

Eminönü Meydanı.


  Tarih ve Kültür, İstanbul
 • Deniz Müzesi, İstanbul, Beşiktaş

  Türkiye'nin denizcilik alanında en büyük müzesi, içerdiği koleksiyon çeşitliliği açısından dünyanın sayılı müzelerinden biridir. Koleksiyonunda yaklaşık 20.000 adet eser bulunmaktadır.
  14.07.2015
 • Fener Rum Lisesi (Kırmızı Mektep), İstanbul, Fener

  Sahil yolundan bakıldığında göze çarpan devasa yapı olan Fener Rum Lisesi 1881 yılında, mimar Dimaolis tarafından yapılmıştır.
  15.07.2015
 • Atatürk Kültür Merkezi (AKM), İstanbul, Taksim

  İstanbul'da Taksim Meydanı'nda kurulu, opera, bale, tiyatro, konser ve kongre amacı ile kullanılan içinde bir sergi salonu ve sinema da bulunan yapıdır.
  15.07.2015
 • Miniatürk, İstanbul, Eyüp

  Türkiye'deki çeşitli eserlerin maketlerinin sergilendiği, dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkıdır.
  15.07.2015
 • Haydarpaşa Garı, İstanbul, Kadıköy

  İki Alman mimar ve 1500 İtalyan taş ustasının iki yıllık çalışması sonucu 1908 yılında tamamlanan tarihi gar binası şehrin önemli siluetlerindendir.
  14.07.2015
Popüler Yerler