Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Ege
 3. Muğla
 4. Marmaris

Adalar, Marmaris, Muğla

Adalar, Marmaris, Muğla

Kamelya Adası
Gezi tekneleriyle Hisarönü Körfezi'nde günübirlik turlara katılırsanız, ilk durak Kamelya Adası. Selimiye çıkışından itibaren çok ilginç bir kaya yapısına sahip tepeleri solunuzda bırakarak 45 dakika süren deniz yolculuğuyla Kamelya Adası sahiline ulaşabilirsiniz.Yatların tercih ettiği içilesi temizlik ve berraklıkta bir denize sahip olan Kamelya Adası sahilinde 30 metre dip görüşe imkan veren bir manastır var. Manastır tabanındaki siyah, beyaz, gri deniz taşlarından döşenerek yapılmış dev mozaik, özellikle tarihle bütünleşmek isteyen turistlerin ilgisini çekiyor.

Dişlice Adası
Denizden çıkmış diş diş görünümüyle adeta alt damağı andıran Dişlice Adası, anıt kayalarla dolu. Ortasından geçit veren ve volkanik labirentlere sahip Dişlice Adası'na, Aşk Adası da deniyor. Adanın arka yüzünde bulunan ve günübirlik tekne ve yatların deniz molası verdikleri koylar, fotoğraf tutkunları için de cazip olanaklar sunuyor.

Cennet Adası
Tur tekneleri, Cennet Adası’nda mola veriyor. Marmaris'e denizyolu ile 30 dakikalık mesafede bulunan ada, aslında tamamen ormanla kaplı bir yarımada. Pansiyon ve lokantaların bulunduğu ada, sezon boyu tur teknelerinin uğrak yeri olup yüzme ve eğlence için mola verildiği bir nokta.


Fosforlu Mağara
Turunç ve Kumlubük'e giden tur teknelerinin uğrak yeri olan doğal mağara, akvaryumu andıran temiz, turkuvaz renkli sularda yüzme olanağı sağlıyor.


  Yakın Çevre, Marmaris
 • Kızkumu, Marmaris, Muğla

  Orhaniye Koyu içinde kırmızı ve iri taneli kumlardan oluşan bir set, kıyıdan itibaren denizin açıklarına doğru dil gibi uzanıyor.
  28.07.2015
 • Orhaniye, Marmaris, Muğla

  Orhaniye Köyü iki koy üzerine kurulmuş olan iki mahalleden oluşuyor; Keçibükü ve Merkez Mahalle.
  28.07.2015
 • Söğüt Köyü, Marmaris, Muğla

  Bozburun'dan Hisarönü körfezine doğru dönüşe geçenlerin karşısına Söğüt Köyü çıkıyor.
  28.07.2015
 • Bozburun, Marmaris, Muğla

  Marmaris'in 50 kilometre batısında kalan köy, otobüslerin mutlaka mola verdikleri, çam, çiçek ve kekik balı ile ünlü bir köy.
  28.07.2015
 • Bördübet, Marmaris, Muğla

  Yıllar önce bu koyda saklanan İngiliz askerlerinin "Kuş Yatağı" anlamına gelen "Bird the Bed" dedikleri Bördübet, dağ güvercini, saka, bülbül, balıkçıl kuşlar, atmaca ve daha birçok kuş çeşidiyle bu adın hakkını veriyor.
  28.07.2015
Popüler Yerler