Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Ege
 3. Muğla
 4. Marmaris

Günnücek, Marmaris, Muğla

Günnücek, Marmaris, Muğla

Marmaris'e 2 kilometre uzaklıktaki piknik yerinde, dünyada eşi çok az görülen Günlük (Liquidamber Orientalis) ormanı bulunuyor. Bu ağaçlardan elde edilen sığla yağı, ilaç ve parfümeri sanayisinde kullanılıyor. Doğal bir mesire yeri olan Günnücek’in denizi, sığlığıyla dikkat çekiyor.

Yörenin doğal değerlerinden birini oluşturan Günnücek Parkı' na arabanızla şehir merkezinden 10-15 dakikada ulaşmanız mümkün. 2,5 milyon yıllık bir geçmişi olan, 15-20 metre boyunda, çınarın küçük yapraklısı görünümündeki Günlük (Marmarisli diliyle Günnük) diğer adıyla Sığla ağaçları dünyada yabani olarak sadece Türkiye' de Marmaris, Milas, Köyceğiz ve Fethiye yöresinde yetişiyor. Gövdesi çizilerek elde edilen balzam, ilaç ve parfüm sanayii yanısıra dünya kiliselerinde tütsü olarak değerlendiriliyor. Günnücek Parkı ise bu ağaçların oluşturduğu bir botanik bahçe niteliğinde. Ağaçların gölgesinde bir piknik köşesi, küçük bir deresi, denize girebileceğiniz sığ ve kumsal bir plajı, meze-ızgara ağırlıklı çalışan bir kır restoranı var.


  Yakın Çevre, Marmaris
 • Söğüt Köyü, Marmaris, Muğla

  Bozburun'dan Hisarönü körfezine doğru dönüşe geçenlerin karşısına Söğüt Köyü çıkıyor.
  28.07.2015
 • Adalar, Marmaris, Muğla

  Gezi tekneleriyle Hisarönü Körfezi'nde günübirlik turlara katılırsanız, ilk durak Kamelya Adası.
  28.07.2015
 • Orhaniye, Marmaris, Muğla

  Orhaniye Köyü iki koy üzerine kurulmuş olan iki mahalleden oluşuyor; Keçibükü ve Merkez Mahalle.
  28.07.2015
 • Kızkumu, Marmaris, Muğla

  Orhaniye Koyu içinde kırmızı ve iri taneli kumlardan oluşan bir set, kıyıdan itibaren denizin açıklarına doğru dil gibi uzanıyor.
  28.07.2015
 • Bozburun, Marmaris, Muğla

  Marmaris'in 50 kilometre batısında kalan köy, otobüslerin mutlaka mola verdikleri, çam, çiçek ve kekik balı ile ünlü bir köy.
  28.07.2015
Popüler Yerler