Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Ege
 3. Muğla
 4. Marmaris

Orhaniye, Marmaris, Muğla

Orhaniye, Marmaris, Muğla

Orhaniye Köyü iki koy üzerine kurulmuş olan iki mahalleden oluşuyor; Keçibükü ve Merkez Mahalle. Hisarönü yönünden gelişte karşınıza çıkan Keçibükü, antik kilise ve bazı yapı kalıntılarının bulunduğu küçük bir koy. Hemen bitiminde ise, ortasında Rodos Şövalyeleri'nin kullandığı kale ve adasıyla Orhaniye Koyu ve ilginç coğrafi yapısıyla Kızkumu yer alıyor. Her açıdan ve her yükseklikten bambaşka güzellikler sergileyen Orhaniye, günün ilk saatlerinde çarşaf gibi dümdüz bir denize sahip.
Baybassos antik kenti eteklerindeki Orhaniye Köyü, denize dil gibi uzanan kırmızı kumuyla ve koyun ortasında yer alan kaleli Şövalye Adası'yla ünlü. Orhaniye'nin yakın çevresi, görülecek yerler bakımından çok zengin. Turgut Köyü yakınlarında bulunan piramit biçiminde anıtmezar ve antik kentin nekropolü önünde bulunan anıtmezar da görmeye değer yerlerden.

 


  Yakın Çevre, Marmaris
 • Günnücek, Marmaris, Muğla

  Marmaris'e 2 kilometre uzaklıktaki piknik yerinde, dünyada eşi çok az görülen Günlük (Liquidamber Orientalis) ormanı bulunuyor. Bu ağaçlardan elde edilen sığla yağı, ilaç ve parfümeri sanayisinde kullanılıyor.
  28.07.2015
 • Bozburun, Marmaris, Muğla

  Marmaris'in 50 kilometre batısında kalan köy, otobüslerin mutlaka mola verdikleri, çam, çiçek ve kekik balı ile ünlü bir köy.
  28.07.2015
 • Söğüt Köyü, Marmaris, Muğla

  Bozburun'dan Hisarönü körfezine doğru dönüşe geçenlerin karşısına Söğüt Köyü çıkıyor.
  28.07.2015
 • Adalar, Marmaris, Muğla

  Gezi tekneleriyle Hisarönü Körfezi'nde günübirlik turlara katılırsanız, ilk durak Kamelya Adası.
  28.07.2015
 • Selimiye, Marmaris, Muğla

  Türkiye'de en bakir kalmış bölgelerden biri olan nostaljik balıkçı köyü Selimiye, bir cennet bahçesini andırıyor.
  28.07.2015
Popüler Yerler