Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Akdeniz
  3. Antalya
  4. Kaş
  5. Kalkan

Kumsalda At Gezintisinden, Kızılderili Kanolarına...

Kumsalda At Gezintisinden, Kızılderili Kanolarına...

PATARA’DAYKEN FOTOĞRAF MAKİNENİZİ UNUTMAYIN 

Gün batımında güneşin hareketlerine göre renklerle yıkanan kum tepeleri kartpostal tadında görüntüler yaratıyor. Önce  güneşle sararan, sonra kızıla boyanan kum tepeleri üzerindeki dalga hareketlerini, gölgeleri ve tepe siluetlerini izlemek veya fotoğraflamak bile, başlı başına Patara'ya geliş nedeni olabilecek özellikte. Rüzgarla kapanan kumdaki ayak izleri, yeniden şekillenen kum tepeler, denize batan güneşten önce ortaya çıkan pastoral kompozisyonlar, büyüleyici güzellikte.

 

KUMSALDA AT GEZİNTİSİ

Atla kumsalda gezinti, Patara’nın diğer sürprizlerinden. Çölü anımsatan kumsalında sabah ve akşam serinliğinde yapılan at gezintilerinin saati 20 DM. Rehber eşliğinde 6-8 atla yapılan bu geziler, sabah 06:00-07:00 saatleri arasında başlıyor. Yürüyüşe hazırlanan uysal atlar, konukların yönlendirmesine açık. Bu gezilerde; birinci adım kanal boyu, ikinci adım yeşillik vadi, üçüncü adım ise kum tepeler ve deniz. Yol boyunca orman, vadi ve antik kentlerden geçiliyor. Daha önce hiç deneyiminiz olmasa bile, çiftlikte verilen bilgiler doğrultusunda ve 3-4 turluk denemelerde 10 dakikada at binicisi olabiliyorsunuz.

 

AKŞAMÜSTÜ YÜRÜYÜŞLERİ 

Patara sahili, yürüyüş yapıp stres atmak için çok elverişli. Üstelik bu yürüyüş sırasında vücudunuzun her tarafını yakabilirsiniz. Ama rüzgarla güneş biraraya gelince tahmininizden daha hızlı yanıyorsunuz. O nedenle yürüyüşlerinizi sabahın erken saatlerinde ya da akşam üstü yapmanızda fayda var.

 

KIZILDERİLİ KANOLARI

Patara’da yapabileceğiniz en heyecanlı aktivitelerden biri de Eşen çayı üzerinde kano gezisi.

Saklıkent Kanyonu'ndan doğan ve bir kolu Kınık'tan geçen Eşen Çayı'nı Kızılderililerinkine benzeyen kanolarla gezebilirsiniz. Kınık'ta köprü altında başlayıp Çayağzı'na kadar süren 16 km'lik Eşen Çayı'nda, yaklaşık 4 saat su üstünde kalınıyor. Sabah 11:00'de başlayan kano yolculuğu, çeşitli molalarla 17:30'a kadar sürüyor. Kano macerasının ücreti 35 DM. Her tür rehberlik hizmeti veriliyor.

 

KEKOVA TEKNE TURU

Turun ilk durağı Yağlıca. Kısa bir yüzme molasının ardından İnönü Koyu’nda mola veriliyor. Üçüncü durak Akvaryum Koyu. Bin bir rengin oynaştığı büyüleyici denizde yüzme ve yemek molası verdikten hemen sonra, batık şehir kıyılarından geçerek Simena'ya ulaşabilirsiniz. Kaleye tırmanın, göreceğiniz manzara karşısında büyülenecek, burçlardan görülen manzarayı tadıp Kekova'ya bir kez daha hayran kalacaksınız.  Üçağız Köyü’nden sonra son mola yeri ise Tersane Koyu.


Popüler Yerler