Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul

Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi, İstanbul, Beyoğlu

Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi, İstanbul, Beyoğlu

 

1867 yılında yapımına başlanan kilisenin mimarı Yoannis Topazi’dir. Zapyon Kız Lisesi’nin yanında bulunan kubbeli bazilika tipinde inşa edilmiş olan bina 18. yüzyıl Avrupa eklektik mimarisinin bütün özelliklerini taşımaktadır. Orta mekanın üzerini yüksek kasnaklı, iki yanda yükselen çan kulelerini çinko kaplı kubbeler örter.Yüksek duvarların çevrelediği geniş kilise avlusunda bir lojman ve “Aya Yorgi”ye ithaf edilmiş bir ayazma bulunmaktadır.

Meşelik sok.  Taksim

 


  Keşfedin, İstanbul
 • Arap Camii, İstanbul, Beyoğlu

  Aslında bir kilise olan cami İstanbul fethedildiğine Fatih Sultan Mehmet tarafından Galata Camii adıyla camiye dönüştürülmüştür.
  14.07.2015
 • Sarıyer, İstanbul

  Geçmişi Bizans öncesi döneme dek uzanan geçmişin balıkçı köyü Sarıyer, günümüzde Emirgan, Baltalimanı, İstinye ve Yeniköy gibi semtlerin de bağlı olduğu bir ilçedir.
  15.07.2015
 • Harbiye, İstanbul, Taksim

  Taksim, Şişli ve Beşiktaş arasında yer alan Harbiye, 1870 yılında çıkan Beyoğlu yangınının ardından evsiz kalan Levanten ve gayrimüslimlerin bölgeye taşınmasıyla şekillenmeye başladı.
  15.07.2015
 • Haliç - Eyüp, İstanbul

  Marmara Denizi’ne bir yarımada oluşturan ve “nehir ağzındaki koy” anlamına gelen Haliç, Batılıların deyimiyle “Golden Horn” doğal bir liman...
  15.07.2015
 • Mozaik Müzesi, İstanbul, Sultanahmet

  Mozaik Müzesi, Bizans İmparatorluğu Büyük Sarayı’nın revaklı avlusunun kuzeydoğu bölümünde kısmen sağlam kalmış mozaik döşemeyi içine alacak şekilde düzenlenmiştir.
  14.07.2015
Popüler Yerler