Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul

Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi, İstanbul, Beyoğlu

Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi, İstanbul, Beyoğlu

 

1867 yılında yapımına başlanan kilisenin mimarı Yoannis Topazi’dir. Zapyon Kız Lisesi’nin yanında bulunan kubbeli bazilika tipinde inşa edilmiş olan bina 18. yüzyıl Avrupa eklektik mimarisinin bütün özelliklerini taşımaktadır. Orta mekanın üzerini yüksek kasnaklı, iki yanda yükselen çan kulelerini çinko kaplı kubbeler örter.Yüksek duvarların çevrelediği geniş kilise avlusunda bir lojman ve “Aya Yorgi”ye ithaf edilmiş bir ayazma bulunmaktadır.

Meşelik sok.  Taksim

 


  Keşfedin, İstanbul
 • Kumkapı, İstanbul

  Adını aldığı “Kum Kapısı” ile kent kapılarının beşincisi oluşturan Kumkapı, Bizans döneminde “Kontoskalion” adı verilen küçük bir iskeleydi.
  14.07.2015
 • Cenevizlilerin Başkenti Galata, İstanbul, Beyoğlu

  1143-1180 yılları arasında Bizans’tan imtiyazlar elde etmeye başlayan ve Haliç kıyısına yerleşen Cenevizliler, şehrin 1204’te Latinlerce istila edilmesi üzerine yerlerini Venediklilere kaptırmışlar ve karşı yakadaki Galata’ya yerleşmeye başlamışlardır.
  14.07.2015
 • Eyüp, İstanbul

  İstanbul’un fethinden sonra, surlar dışında Türkler tarafından kurulmuş bir yerleşim olan Eyüp, adını Hz. Muhammet’in bayraktarı Halid Bin Zeyd Ebu Eyyüb el-Ensari’den almıştır.
  15.07.2015
 • Çukurcuma, İstanbul, Beyoğlu

  Çukurcuma, Beyoğlu’nun antikacılarıyla ünlü semtidir.
  14.07.2015
 • Beachler, İstanbul, Kilyos

  Yaz aylarında büyük partilerin ve konserlerin verildiği, 30.000 m2'yi aşan alanıyla Türkiye’nin en büyük özel plaj ve açık hava performans merkezidir.
  15.07.2015
Popüler Yerler