Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Marmara
 3. İstanbul

Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi, İstanbul, Beyoğlu

Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi, İstanbul, Beyoğlu

 

1867 yılında yapımına başlanan kilisenin mimarı Yoannis Topazi’dir. Zapyon Kız Lisesi’nin yanında bulunan kubbeli bazilika tipinde inşa edilmiş olan bina 18. yüzyıl Avrupa eklektik mimarisinin bütün özelliklerini taşımaktadır. Orta mekanın üzerini yüksek kasnaklı, iki yanda yükselen çan kulelerini çinko kaplı kubbeler örter.Yüksek duvarların çevrelediği geniş kilise avlusunda bir lojman ve “Aya Yorgi”ye ithaf edilmiş bir ayazma bulunmaktadır.

Meşelik sok.  Taksim

 


  Keşfedin, İstanbul
 • Halı ve Kilim Müzesi, İstanbul, Sultanahmet

  Sultanahmet Camii külliyesi içinde yer alan müzede Anadolu camilerinden getirtilen değerli eski halılar ve kilimler sergilenmektedir.
  14.07.2015
 • Asmalımescit, İstanbul, Beyoğlu

  Beyoğlu’nun meşhur sokaklarından biri olan Asmalımescit, tarihi boyunca bohemlerin, aydın ve sanatçıların yaşadığı bir sokak olmuş.
  14.07.2015
 • Kanlıca, İstanbul

  Osmanlı zamanında şehrin havası en temiz semti olarak bilinen Kanlıca, günümüzde Asya Yakasının en yeşil semtlerinden biridir.
  15.07.2015
 • Sultan III. Ahmet Çeşmesi, İstanbul, Sultanahmet

  Topkapı Sarayı’nın giriş kapısının yakınındaki çeşme, 1728 yılında Osmanlı- Barok tarzında inşa edilmiş ve çeşmeye Sultan III. Ahmet’in adı verilmiştir.
  14.07.2015
 • Ağa Camii, İstanbul, Beyoğlu

  İstiklal Caddesi’nin tek camii olan Ağa Camii, Galata Sarayı ağalarından Hüseyin Ağa tarafından 1594’te yaptırılıp, II. Mahmut döneminde 1834’te yeniden inşa ettirilmiştir.
  14.07.2015
Popüler Yerler