Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

  1. Otel ve Tatil Rehberi
  2. Marmara
  3. Çanakkale
  4. Gökçeada

Gökçeada plajları

Gökçeada plajları

 

Ada’nın büyük bir kısmında yer alan yüksek tepeler, dik ve sarp uçurumlar ile denize kavuşuyor. Buna rağmen Gökçeada’da temiz ve engin mavi denize girilecek olağanüstü güzellikte plajlar bulunuyor.

Ada’nın güneyinde yer alan Aydıncık (Kefalos) kıyısı Kuzey Ege’nin Patara’sı olarak kabul ediliyor. Aydıncık Burnu sert rüzgara rağmen kaba dalgaların oluşmasını engellediği için rüzgar sörfü yapanlar için ideal bir bölge.

Kuzeybatıda yer alan Marmaros Plajı da denize girmek ve piknik yapmak için son derece elverişli. Gerek Aydıncık gerekse Marmaros’a sadece motorlu vasıta ile ulaşılabiliyor. Bu bölgelere ulaşma olanağı olmayanlar ise Kaleköy’de bulunan Belediye Plajı Tesisleri’nden de faydalanabilir. Ada’nın denize girilebilecek en güzel yerlerinden biri de Kaleköy’ün bitişiğindeki Yıldız Koyu’dur.

Zengin deniz ürünleri ile amatör ve profesyonel avcılarında avlanmasına uygun kayalık koylarında dalmak, balık tutmak, keklik, tavşan, çulluk gibi av hayvanları ile kara avcılığı yapmak,  tepeleri ile dağ sporu, rüzgarlı günlerinde su kayağı ve sörf yapmaya da elverişli olan adada  rüzgarlı havalar da bile denize girmek için sakin ve durgun bir deniz köşesi bulabilirsiniz.

Adanın her tarafında pek çok plaj bulunuyor. Merkezden toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilen Kuzulimanı ve Ayancık (Kefaloz) en kalabalık plajlar.

Yıldız Koyu: Yeni Bademli köyünün içinden geçip bir kilometrelik yolu izleyerek Yıldız  Koyu’na ulaşmak mümkün. Yıldız Koyu’ndan denize paralel uzanan patikayı izleyerek trekking yapmak ve olağanüstü manzarayı seyretmek de mümkün.

Marmaros (Alataş): Dereköy’deki “Alataş” tabelasının yol göstericiliğinde Marmaros’a ulaşabilirsiniz. Marmaros’ta denize doğru bakıldığında soldaki kayanın arkasında gizli bir plaj daha var. Dilerseniz yüzerek bu plajda keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Gizli Liman: Uğurlu köyü yakınlarındaki Gizli Liman’a yakın bir zamana kadar araçla ulaşılamıyordu. Yeni açılan toprak yol sayesinde artık ulaşılabiliyor. Gizli Liman’ın güzel plajına gitmemezlik etmeyin. 


Popüler Yerler