Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Akdeniz
 3. Antalya

Bakırdağları, Antalya

Bakırdağları, Antalya

Antalya ile Fethiye arasında bulunan "Likya Bölgesi", tarihi ve turistik birçok değerlerinin yanı sıra yöreyi tümüyle kaplayan ve kendi aralarında 4 bölüme ayrılan "Beydağları" ile ünlü. En yüksek noktası 3070 metre ile "Kızlarsivrisi" olan Beydağları, "Tahtalıdağlar", "Bakırdağları", "Merkezi Beydağları" ve "Güneybatı Bölümü Beydağları" gibi alt katagorilere ayrılıyor. Bakırdağları adını, yaz ve bahar aylarında güneş doğarken dağların yüzeyine vuran bakır kırmızısı güneş ışınlarından alıyor. Antalya'nın kayak merkezi "Saklıkent"in de içinde bulunduğu Bakırdağları'nın meşhur renklerini görmek isteyenler, özellikle eylül ayında Saklıkent yolu üzerindeki Trebenna antik kentinin mezarlıklarının olduğu "Manzara durağı" na gelerek güneşin doğuşunu beklemeli. Kışın tur düzenleyen acenteler de burada mola vererek, müşterilerine Bakırdağları'nı seyretme olanağı tanıyorlar.

Bakırdağları'na ulaşabilmek için önce Saklıkent'e gitmek gerekiyor. Antalya'ya 55 kilometre mesafede olan Saklıkent'e ulaşabilmek içinse kışın özel araç kiralamak veya yaz aylarında yöre köylülerinin yaylalara sefer düzenleyen minibüslerine binmek yeterli olabilir.

 


  Keşfedin, Antalya
 • Güzellikleri dillere destan üç kardeş: Kekova, Üç Ağız, Kaleköy

  Doğa ile tarihin bütünleştiği ve turkuaz denizin binlerce koyla çevrildiği bir yeryüzü cenneti Kekova.
  30.06.2015
 • Kemer'e Mavi Yolculuk

  Akdeniz ve Ege kıyılarımızda yapılan Mavi Yolculuk ülkemize özgü bir turizm çeşidi.
  10.07.2015
 • Antalya'da alternatif çok

  Antalya’da keşfedilecekler saymakla bitmez. Şehir; gezmek ve dinlenmek için sayısız olanaklar sunuyor.
  29.06.2015
 • Topçam Plajı, Antalya

  Antalya’nın en çok ilgi gören ve kent merkezinin15 km batısında yer alan çam ormanları içindeki plaj, amatör dalgıçlar için ideal bir yer.
  28.07.2015
 • Parklar, Antalya

  Köprülü Kanyon Milli Parkı, doğal güzellikler ortasında zengin bitki örtüsüne sahip bir vadide yer alıyor.
  28.07.2015
Popüler Yerler