Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Ege
 3. Muğla
 4. Marmaris

Söğüt Köyü, Marmaris, Muğla

Söğüt Köyü, Marmaris, Muğla

Bozburun'dan Hisarönü körfezine doğru dönüşe geçenlerin karşısına Söğüt Köyü çıkıyor. Köy merkezi sağlı sollu kahvelerle dolu. Söğüt yokuşunu bitirip sağa dönenleri, köyün sahili olan Cumhuriyet Mahallesi bekliyor. Deniz ve çam kokulu rüzgârın yoğun olarak hissedildiği tepe noktada manzara gerçekten iç açıcı. Burada Taşlıca, Bozukkale, Serçe limanı, Asardibi, Kızılkayalar gibi mevkiler ve Yunanistan'ın Sömbeki (Simi) Adası'nın silüeti de
görüş açısında bulunuyor. Eski adı Saranda olan Söğüt ve çevresi, deniz ürünleri konusunda çok zengin. Sinarit, fangri, sokkan, melanur, istina, takoz, mantık, eskina, trança, akya, lahos ve kabuklu deniz ürünü karavida ise, açık ve temiz denizde en çok yakalanan deniz ürünlerinden.
Söğüt'te gezilebilecek yerlerin başında gelen Mozaik Liman, Kızılkayalar, Tula Limanı, Bozukkale, Asardibi, Kalamaka Koyu, tarihi ve doğal güzellikleriyle karayolu veya tekne turu ile ulaşılabilecek durakları oluşturuyor. Tura katılanlar Karya ve Eski Roma uygarlıklarından birçok ilginç yer görme imkanı bulabiliyor.

 


  Yakın Çevre, Marmaris
 • Selimiye, Marmaris, Muğla

  Türkiye'de en bakir kalmış bölgelerden biri olan nostaljik balıkçı köyü Selimiye, bir cennet bahçesini andırıyor.
  28.07.2015
 • Orhaniye, Marmaris, Muğla

  Orhaniye Köyü iki koy üzerine kurulmuş olan iki mahalleden oluşuyor; Keçibükü ve Merkez Mahalle.
  28.07.2015
 • Kızkumu, Marmaris, Muğla

  Orhaniye Koyu içinde kırmızı ve iri taneli kumlardan oluşan bir set, kıyıdan itibaren denizin açıklarına doğru dil gibi uzanıyor.
  28.07.2015
 • Günnücek, Marmaris, Muğla

  Marmaris'e 2 kilometre uzaklıktaki piknik yerinde, dünyada eşi çok az görülen Günlük (Liquidamber Orientalis) ormanı bulunuyor. Bu ağaçlardan elde edilen sığla yağı, ilaç ve parfümeri sanayisinde kullanılıyor.
  28.07.2015
 • Bozburun, Marmaris, Muğla

  Marmaris'in 50 kilometre batısında kalan köy, otobüslerin mutlaka mola verdikleri, çam, çiçek ve kekik balı ile ünlü bir köy.
  28.07.2015
Popüler Yerler