Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 1. Otel ve Tatil Rehberi
 2. Ege
 3. Muğla
 4. Marmaris

Söğüt Köyü, Marmaris, Muğla

Söğüt Köyü, Marmaris, Muğla

Bozburun'dan Hisarönü körfezine doğru dönüşe geçenlerin karşısına Söğüt Köyü çıkıyor. Köy merkezi sağlı sollu kahvelerle dolu. Söğüt yokuşunu bitirip sağa dönenleri, köyün sahili olan Cumhuriyet Mahallesi bekliyor. Deniz ve çam kokulu rüzgârın yoğun olarak hissedildiği tepe noktada manzara gerçekten iç açıcı. Burada Taşlıca, Bozukkale, Serçe limanı, Asardibi, Kızılkayalar gibi mevkiler ve Yunanistan'ın Sömbeki (Simi) Adası'nın silüeti de
görüş açısında bulunuyor. Eski adı Saranda olan Söğüt ve çevresi, deniz ürünleri konusunda çok zengin. Sinarit, fangri, sokkan, melanur, istina, takoz, mantık, eskina, trança, akya, lahos ve kabuklu deniz ürünü karavida ise, açık ve temiz denizde en çok yakalanan deniz ürünlerinden.
Söğüt'te gezilebilecek yerlerin başında gelen Mozaik Liman, Kızılkayalar, Tula Limanı, Bozukkale, Asardibi, Kalamaka Koyu, tarihi ve doğal güzellikleriyle karayolu veya tekne turu ile ulaşılabilecek durakları oluşturuyor. Tura katılanlar Karya ve Eski Roma uygarlıklarından birçok ilginç yer görme imkanı bulabiliyor.

 


  Yakın Çevre, Marmaris
 • Bozburun, Marmaris, Muğla

  Marmaris'in 50 kilometre batısında kalan köy, otobüslerin mutlaka mola verdikleri, çam, çiçek ve kekik balı ile ünlü bir köy.
  28.07.2015
 • Adalar, Marmaris, Muğla

  Gezi tekneleriyle Hisarönü Körfezi'nde günübirlik turlara katılırsanız, ilk durak Kamelya Adası.
  28.07.2015
 • Orhaniye, Marmaris, Muğla

  Orhaniye Köyü iki koy üzerine kurulmuş olan iki mahalleden oluşuyor; Keçibükü ve Merkez Mahalle.
  28.07.2015
 • Kızkumu, Marmaris, Muğla

  Orhaniye Koyu içinde kırmızı ve iri taneli kumlardan oluşan bir set, kıyıdan itibaren denizin açıklarına doğru dil gibi uzanıyor.
  28.07.2015
 • Bördübet, Marmaris, Muğla

  Yıllar önce bu koyda saklanan İngiliz askerlerinin "Kuş Yatağı" anlamına gelen "Bird the Bed" dedikleri Bördübet, dağ güvercini, saka, bülbül, balıkçıl kuşlar, atmaca ve daha birçok kuş çeşidiyle bu adın hakkını veriyor.
  28.07.2015
Popüler Yerler